Чорноморський національний університет імені Петра Могили підписав Протокол про співпрацю з IFES над впровадженням інтерактивного курсу з громадянської освіти


28 січня 2019 року Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) та 12 українських університетів підписали Протокол про співпрацю над впровадженням інтерактивного курсу з громадянської освіти IFES «Демократія: від теорії до практики».

Серед університетів, що підписали Протокол про співпрацю: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,  Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний університет «Одеська морська академія», Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Сумський державний університет, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Ужгородський національний університет, Харкiвський регiональний iнститут державного управлiння Нацiональної академiї державного управлiння при Президентовi України, Харківський національний університет радіоелектроніки, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

На церемонії підписання Протоколу від ЧНУ імені П. Могили були присутні – викладач кафедри історії Шевченко Наталія та викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Звездова Олеся.

Серед наскрізних тем курсу «Демократія: від теорії до практики».  – ґендерна рівність, вибори, права меншин, інклюзивність та доступність для осіб з інвалідністю, виборчі права, належне врядування, верховенство права, медіа грамотність, громадянська участь шляхом використання інформаційних технологій, різноманітність, роль грошей в політиці, роль молоді та корупція.

Курс «Демократія: від теорії до практики» розроблено міжнародними та українськими експертами з врахуванням українського контексту. Він ґрунтується на методології з громадянської освіти, що має назву «Посилення участі шляхом освіти у сфері демократії» (з англ. Strengthening Engagement through Education for Democracy або SEED). Ця методологія була розроблена експертами IFES та використовується для створення навчальних матеріалів у всьому світі. Даний захід став можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії.