ЧНУ імені Петра Могили провів масштабну міжнародну конференцію онлайн


XVI міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища» відбулася 15 травня у дистанційному режимі через епідеміологічну ситуацію в Україні та світі. Платформа ZOOM забезпечила присутність науковців та студентів з 23 закладів вищої освіти з різних регіонів України, дотримуючись правил безпечного спілкування під час карантину.

Організаторами конференції виступили ЧНУ імені Петра Могили та Лабораторія екологічної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.  Метою заходу було обговорення актуальних проблем теоретичної та прикладної екологічної психології, пошук оптимальних шляхів їх вирішення. Програма конференції передбачила два тематичних круглих столи: «Психологічні стратегії образу життя в умовах екологічних загроз» та «Психологічні практики у віртуальному просторі». Вони, в свою чергу, поділялися на наступні тематичні блоки:

  1. Соціальні проєкти та програми розвитку життєвого середовища.
  2. Громада, як суб’єкт збереження та розвитку природного середовища регіону.
  3. Особистісні ресурси життєдіяльності у локальному середовищі.
  4. Соціальні мережі, як суб’єкт проекологічної активності.
  5. Психолого-педагогічні технології розвитку екологоорієнтованої життєдіяльності особистості.
  6. Психологічна обізнаність та компетентність в умовах екологічних ризиків та небезпек.
  7. Екологічність інклюзивного простору міського середовища.

      Після реєстрації учасників, яких було близько 100, надавалося вітальне слово. Від Могилянки відкриття онлайн-конференції своїм словом забезпечили проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця та доктор економічних наук, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд. Одними зі спікерів онлайн-конференції були представники нашого університету: Людмила Опанасенко, Оксана Партенадзе, Світлана Гайдаржи, Лада Захарова, Наталія Сараєва, Анна Деркач, Ірина Лисенкова. Вони знаходились безпосередньо в аудиторії, в якій було встановлено трансляцію, або були присутні онлайн.

Викладач Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили, а також член оргкомітету конференції, Людмила Опанасенко, зазначає, що спочатку проведення конференції планувалося зробити традиційним – за присутності усіх спікерів, організаторів та партнерів, проте через карантинну ситуацію в країні потрібно було швидко адаптуватися до нових умов.

«Ми довго і до найменших деталей продумували кожен її етап, розробляли інтерактивні форми роботи і готові були до втілення задуманого. Внесення змін – це був непростий процес, адже деякі форми роботи дуже важко організувати в он-лайн просторі (наприклад: організаційно-ділову гру), тому їх необхідно адаптувати під ті умови, в яких ми можемо сьогодні працювати.  Сьогодні всі, і викладачі, і студенти, і батьки, і школярі переконалися, що дистанційна форма роботи – це не просто, але цілком можливо! Тож, віримо у те, що конференція буде не менш продуктивною, ніж якби вона проходила «у живу», –  розповідає пані Людмила.

Серед міжнародних спікерів до онлайн-конференції долучилися науковці з Ізраїлю та Грузії для обговорення особливостей психологічних практик у віртуальному просторі. Крім того, в рамках круглого столу «Психологічні практики у віртуальному просторі» планували презентацію інноваційного інтерактивного обладнання для освіти, інклюзії та реабілітації українського виробника «Briolight», апробація якого відбувалася в Науковому дослідно-практичному центрі із питань інклюзії та реабілітації, який діє на базі університету.

На запитання про складнощі та проблеми, з якими прийшлося зіштовхнутися організовуючи конференцію в онлайн-форматі, пані Людмила відповідає:

«Важливо відмітити, що за період карантину психологи навчилися користуватися додатками, які уможливлюють технічно долучення до участі у конференції, а тому перешкод для активної взаємодії під час запланованих заходах наразі не має».