ЧНУ імені Петра Могили продовжує тісну співпрацю з Іспанською Академією наук


Професор, доктор технічних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрій Кондратенко в 2000 році був обраний членом кореспондентом Іспанської Академії наук. З цього моменту розпочалось тісне співробітництво Могилянки з Іспанською Академією Економічних і Фінансових наук (Real Academia de Ciencias Económicas y Financieras). У 2011-2012 роках Іспанська Академія та ЧНУ імені Петра Могили підписали контракт про розвиток співробітництва між Україною та Іспанією.

У 2016 році на честь ювілею Президента Академії міжнародна редакційна колегія, один з членів якої доктор технічних наук Могилянки, Юрій Кондратенко, підготували монографію, присвячену спадщині професора Хайме Хіль Алусі. Книга видана міжнародним видавництвом «Springer», книги якої входять в базу Scopus і Web of Science.

У 2018 році Академія наук Іспанії провела наукову конференцію, присвячену проблемам великого масиву даних, на якій був присутній і професор Могилянки Юрій Кондратенко. На конференції було затверджено заснування Барселонської економічної мережі (BEN). Основна мета Барселонської економічної мережі – зібрати обрану групу вчених і бізнесменів, здатних створювати ідеї та проекти, які можуть відкрити шлях до створення майбутнього управління гуманістичними економічними системами. Ідея – включити в роботу бізнес-компонент, який необхідний для проведення досліджень з високим рівнем придатності.

Варто відзначити, що на конференції до Барселонскої економічної мережі, були прийняті нові вчені: професор, доктор технічних наук ЧНУ імені Петра Могили Юрій Кондратенко і Президент Академії наук Білорусії Володимир Гусаков.

Також Юрій Кондратенко був членом редколегії для видання книг «Complex Systems: Solutions and Challenges in Economics, Management and Engineering», «Green IT Engineering: Social, Business and Industrial Applications», «Green IT Engineering: Components, Network and Systems Implementation» і «Recent Developments in Data Science and Intelligent Analysis of Information». Матеріали останньої книги є новим напрямом у науці: інтелектуальною обробкою інформації. Це питання обговорювалося на конференції в Києві, а кращі доповіді були взяті за основу видання.