ЧНУ імені Петра Могили про розвиток медичного напряму в Миколаєві та створення університетської поліклініки. Частина друга.


 

У 2016 році Чорноморський національний університет імені Петра Могили відкрив та оголосив перший набір студентів за спеціальністю 222 «Медицина» (галузь знань 22 «Охорона здоров’я», освітня кваліфікація «Магістр медицини», професійна кваліфікація «Лікар»).

Це значно розширило діяльність університету, а майбутнім студентам надало можливість здобути медичний профільний фах у рідному Миколаєві. У другій  частині матеріалу  розкажемо про роботу студентів-медиків у «ковідних» лікарнях,  про впевнені показники зі складання нашими студентами екзамену «Крок 1» та університетську поліклініку.

Про роботу студентів-медиків у «ковідних» лікарнях 

Медичний фахівець не може бути теоретиком, йому потрібна постійна практика, тому студенти Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили навчаються та працюють у лікувальних закладах одночасно. Вже на  третьому курсі,  студенти мають право працювати в лікувальних закладах на посаді медичних сестер. Наразі маємо більше ніж 40 студентів-медиків, які комбінують освіту та роботу,  та про яких  лише позитивні відгуки.

Злободенним питанням є вірус Covid-19.  Саме тому в розпал пандемії близько 50 студентів старших курсів Медичного інституту ЧНУ ім. Петра Могили відгукнулись та пішли працювати середнім медичним персоналом у швидко створенні «ковідні» обласні та міські відділення, усвідомлюючи наявність ризику для власного здоров’я.  Медичний інститут ЧНУ ім. Петра Могили готує студентів, які вже мають мотивацію, мету, налаштування на працю в будь-яких умовах, тобто це сформовані особистості, які вже готові працювати у сфері охорони здоров’я нашої області.

Рішення  йти працювати у відділення такого типу є цілковито свідомим бажанням наших здобувачів освіти, на яке впливають два фактори – лікувальна справа та практичний досвід, який вони набувають, працюючи у лікарнях. Обов’язковою умовою праці наших студентів-медиків є укладання контракту з лікарнею, отримання страхування, що передбачене законодавством.

Основними навичками студентів-медиків як помічників лікарів лікарнях є опановування базовими загальними медичними вміннями (наприклад, ін’єкції чи перша медична допомога), вузькоспрямованими  профільними практичними навичками (залежно від відділення, у якому обирають роботу) та толерантними поняттями. Чим корисна така робота студенту-медику? Це спроба на практиці побачити себе саме в такому медичному фаховому напрямі, де вони бачать себе у майбутній лікарській практиці. Адже направлення в інтернатуру кожен студент обирає для себе самостійно.

 Про екзамен «КРОК» та найкращі результати, які показали наші студенти

«Крок 1» – це екзамен із загальнонаукових дисциплін, який майбутні лікарі,  складають після вивчення основних фундаментальних дисциплін. Екзамен проводить та адмініструє Центр тестування при Міністерстві охорони здоров’я України. Майбутні медики мають дати 60,5% правильних відповідей. Якщо показник менше – дозволяється перескладання цього екзамену не більше двох разів до найближчої сесії. У разі не перескладання екзамену «Крок 1» студент відраховується з ЗВО. Показники зі складання нашими студентами екзамену «Крок 1» є дуже впевненими!

У лютому  2021 року вперше іноземні студенти-медики  складали Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), що є комплексною атестацією профільних знань студентів-медиків, яка складається з інтегрованого тестового іспиту «Крок 1» та іспиту з англійської мови за професійним спрямуванням. Іспит складали 34 студенти, з них – 91% склав фаховий іспит на високому рівні (31 студент) та 100% – іспит з англійської мови.

У липні 2021 року друга група студентів-іноземців складала інтегрований іспит «Крок 1». Загалом успішно  склали – 84% студентів (52 студенти з 62).

Свою другу спробу студенти-іноземці пройшли у вересні 2021 року в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця в Києві, показавши 100% результат як з фахового іспиту, так і з англійської мови. Наразі вони є студентами 4 курсу.

Також у липні 2021 року 36 студентів-українців Медичного інституту Могилянки складали інтегрований екзамен «Крок 1», із них  83%  успішно склали іспит із фахових дисциплін (що становить 30 студентів) та 72% – з англійської мови (26 студентів). Студенти мали другу спробу складання «Кроку 1» у серпні 2021 року. Тоді фаховий іспит склали  97 % (35 осіб), а частину на знання англійської мови –  94% (34 студенти).

Про Університетську поліклініку

Університетська поліклініка Чорноморського національного університету імені Петра Могили – це модерний, оснащений заклад охорони здоров’я поліклінічно-амбулаторного типу, яка є  структурним підрозділом Університету та базою для надання  високоспеціалізованої й високоякісної медичної допомоги населенню, а також платформою для практичного навчання студентів.

В основу роботи поліклініки покладено комплексний підхід до відновлення здоров’я та європейські протоколи діагностики, лікування та реабілітації. Сформована діагностична та реабілітаційна база,  встановлено обладнання високого рівня. Забезпечена можливість проведення сучасних діагностичних методик обстеження хворих: кабінети функціональних методів дослідження, відео ендоскопії, відеокольпоскопії та УЗД. За призначенням лікаря проводиться широкий спектр медикаментозних, фізіотерапевтичних та фізичних методів лікування пацієнтів, працюють масажні кабінети, реабілітаційні зали, зал ЛФК та механотерапії.

Прийом проводять висококваліфіковані спеціалісти – доктори та кандидати медичних наук, професори, доценти, лікарі вищої категорії, широко відомі в Україні та за її межами.

Серед послуг нашої клініки є консультація, лікування, відновлювальна терапія та функціональна діагностика, а проводять ці консультації кращі спеціалісти, серед яких терапевт, кардіолог, ортопед-травматолог, невропатолог, гастроентеролог, ендокринолог, гінеколог, психотерапевт, педіатр, кардіолог-ревматолог дитячий, невропатолог дитячий, психіатр дитячий, лікар із функціональної діагностики, фізіотерапевт, фізичний терапевт, психолог, логопед.

Клієнтом медичного закладу може стати будь-яка людина – від наймолодших до людей поважного віку.

Викладачі (лікарі) Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили ведуть прийом громадян в Університетській поліклініці університету.

Кращі студенти Медичного інституту Могилянки долучаються до проєкту медичної діагностики та лікування сільського населення, який стартував на базі Університетської поліклініки восени 2021 року, виключно за власним бажанням із метою збагачення власного практичного потенціалу й обміну досвідом із лікарями-практиками клініки.

Протягом трьох осінніх виїзних діагностичних приймань здобувачі освіти 6 курсу напрямку «Кардіологія» Сергій Воробйов, Олена Соколюк-Соборова, Володимир Григор’єв та Аліна Мельникова допомагали своїм викладачам проводити медичні консультації.

 

Матеріал підготувала Анна Синякова, 

студентка спеціальності «Українська філологія, англійська мова та переклад», фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили