15 квітня 2025 року в Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася офіційна презентація фотоальбому «Хроніки Миколаєва – 2022», яка зібрала авторів, героїв світлин та незламних миколаївців. Чорноморський національний університет імені Петра Могили долучився до цієї важливої події, підкресливши свою роль у збереженні історичної пам’яті рідного міста.
Фото: Миколаївська міська рада
Фото: Миколаївська міська рада
До заходу приєдналися ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко та перший проректор Юрій Котляр, які разом із присутніми вшанували мужність миколаївців, відображених у світлинах. Альбом став документальним свідченням першого року повномасштабного вторгнення, зафіксувавши ключові події від 24 лютого до кінця грудня 2022 року. Це хроніка міста-героя Миколаєва, його захисників, комунальників, рятувальників і волонтерів, які протистояли ворогу.
Фото: Миколаївська міська рада
Фото: Миколаївська міська рада
До фотоальбому увійшли роботи різних миколаївських фотохудожників, зокрема випускниці ЧНУ імені Петра Могили Світлани Коваль. Її світлини, разом із фотографіями Сергія Кононенка, Дмитра Скороходова, Макса «Макарени» та інших, відтворюють атмосферу єдності та незламності миколаївців.
Фото: Миколаївська міська рада
«Цей альманах – це історія, і ми мусимо писати свою. Ніхто з нас у 2022 році не знав, як жити в нових обставинах. Ми всі опинилися в новій реальності та мусили до неї пристосовуватись. Дякувати Богу, нашим містянам та захисникам, ми відстояли місто. Воно сьогодні працює, живе – і це завдяки кожному з вас і Силам оборони, які захищали це місто. Дякую авторам за таку працю. Впевнений, що кожна деталь і момент важливий. І завдяки вам вони будуть збережені для наших нащадків», – зауважив секретар міської ради Дмитро Фалько під час презентації.
Перший наклад альбому склав 250 примірників, які вже отримали всі бібліотеки Миколаєва.
Зауважимо, що ЧНУ імені Петра Могили – єдиний заклад вищої освіти в Миколаєві та один із небагатьох в Україні, який не лише повністю відновив свою роботу після російських атак, залишаючись осередком освіти, культури та незламності, а й докладає щодня зусиль для напрацювання потенціалу та невпинного розвитку.