Рік війни. Могилянка на шляху відновлення

24 лютого 2023 року виповнюється рік від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію незалежної України. 24 лютого 2022 року став найважчим днем кожного українця. Рік тому ми не знали куди бігти, сьогодні ж ми впевнені, що  нікуди не побіжимо. Ми залишаємось незламними!

Упродовж року Чорноморський національний університет імені Петра Могили щоденно працював і ми зробили чимало корисного на освітньому фронті. Ми випустили магістрів та бакалаврів, підписали чимало договорів із закордонними університетами та організаціями, проводили лекції та наукові конференції, розважальні зустрічі та психологічні тренінги, організовували марафони та конкурси.

Крім того, весь рік ми волонтерили, збирали гроші на спорядження для військових, плели маскувальні сітки. Ми бачили вибухи, ночували в укриттях та розбирали завали. І це далеко не весь перелік нашої діяльності.

17, 19 та 29 серпня 2022 року стали трагічними для кожного могилянця, залишивши велику вирву не лише в будівлі головного корпусу та внутрішньому подвір’ї, а й у серці.  Ворожі ракети потрапили в будівлю рідного університету. У той день співробітники не опустили руки, а разом розбирали завали, прибирали вибиті вікна та рятували вціліле. Кожен відчував, що зобов’язаний будь-якими силами допомогти університету.

Було важко, однак ми вистояли і продовжуємо стояти. Працюємо під час повітряної тривоги, навчаємо студентів, проводимо захисти магістерських робіт, розвиваємо міжнародні зв’язки, ремонтуємо пошкодження. Співробітники без вагань повертаються додому, на свою територію, у рідне нескорене місто та продовжують працювати в незламній Могилянці.