Бібліотека Могилянки випустила анотований бібліографічний покажчик до 25-річчя від заснування ЧНУ імені Петра Могили


Наукова бібліотека Чорноморського національного університету випустила анотований бібліографічний покажчик «Миколаївська Могилянка: Становлення та розвиток: до 25-річчя від заснування ЧНУ ім. Петра Могили».

Директор Наукової бібліотеки університету Ганна Петроченко пояснила, що книга цінна тим, що в ній зібрані статті з усіх видань, в яких йдеться про університет протягом 25 років його існування.

Покажчик охоплює період з 1995 року по 2020 рік та розкриває наукові здобутки університету, громадську та міжнародну діяльність. Завершили відбір документів, які увійшли до книги, в серпні минулого року.

Джерельну базу покажчика склали 1469 бібліографічних описів та анотацій. До нього ввійшли книги, збірники наукових праць, монографії, матеріали конференцій, спогади, публікації з періодичних видань, у тому числі і з університетської газети «Vagant».

Покажчик – це спільна робота бібліографів наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили – завідувачки інформаційно-бібліографічного відділу Лілії Болдуреску та бібліографа Олени Краснової – і завідувачки Музейної кімнати ЧНУ імені Петра Могили, кандидата історичних наук Оксани Федорчук. Редактором видання виступила директор бібліотеки Ганна Петроченко.

Оксана Федорчук розповідає, що книга – це один з прикладів відносно нового напряму історичного краєзнавства – освітнього. Робота над книгою є дослідженням на межі бібліографічної та історичної роботи. Головним завданням для упорядників став відбір найвагоміших історичних подій, які стали значущими для розвитку університету.

За допомогою покажчика можна побачити як розвивалася вища освіта в регіоні саме на прикладі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, який став першим класичним університетом міста та пройшов шлях від філії до національного університету.

«Якщо, наприклад, якомусь студенту потрібно буде для написання дипломної роботи дізнатися про історію нашого університету, він може скористатися цим покажчиком. До мене вже звертались два студенти-дипломники зі спеціальності «Журналістика». У покажчику зібрана і систематизована уся необхідна інформація про становлення та розвиток ЧНУ. Також покажчик може стати корисним і для наших викладачів та викладачів з інших регіонів, адже є нашим внеском у розвиток освітнього краєзнавства», – зазначає завідувачка Музейної кімнати ЧНУ імені Петра Могили, кандидат історичних наук Оксана Федорчук.

Події та оголошення


червня
10
Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору»

Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору», яка проходитиме в Миколаєві 10-13 червня 2021 р. у рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2021: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».  Метою конференції є дослідження …

квітня
7
Відкрита зустріч з членами експертної групи в рамках акредитації освітньої програми «Бізнес у сфері послуг» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

ВІДКРИТА ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНАМИ ЕКСПЕРТНОЇ ГРУПИ В РАМКАХ АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «БІЗНЕС У СФЕРІ ПОСЛУГ» ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 076 ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» У рамках роботи експертної групи під …

березня
25
Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу»

Шановні колеги! З нагоди 25-річного ювілею заснування Чорноморського національного університету імені Петра Могили Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу», яка проходитиме на базі нашого університету 25 березня 2021 р. На …