Безпечні подарунки-онлайн


Свято наближається, подарунки купуються, гроші витрачаються. У такому шаленому ритмі, люди втрачають пильність, а шахраї в інтернеті потираючи долоньки готові до афер. Ми настільки звикли до зручності інтернет-покупок, що часто забуваємо – технологічний прогрес породжує не тільки комфортність, але й нові навички для шахраїв. Нижче ви віднайдете прості поради як уберегти гроші та ваші дані.

Порада № 1. Перед проведенням оплати зверніть увагу на такі речі:

  • чи використовує сайт шифрування (легко перевіряється за наявності https в адресі). Якщо сайт з http, це означає, що дані, зокрема номер вашої картки, може бути легко перехоплений зловмисником;
  • чи адреса сайту не містить помилок (це може означати, що сайт підроблений);
  • чи оформлення сайту не викликає у вас ніяких підозр – логотип, назва та інші надписи на сайті, де ви плануєте щось купити, мають бути чіткими й відповідати айдентиці бренду;
  • чи не запитує сайт додаткових даних для авторизації? Жоден сайт не повинен питати вас про ПІН-код вашої картки, який складається з 4 цифр, не плутати з CVV, який з 3 цифр! Хоча співробітники банку не радять використовувати й CVV для оплати онлайн. Деякі банки надають послугу відкриття онлайн-картки для ваших інтернет-покупок, таким чином можна використовувати CVV цієї картки і контролювати свої гроші на ній.

Порада № 2. Не проводьте онлайн-оплати через відкриті Wi-Fi мережі, але якщо є нагальна потреба, перевірте:

  • чи мережа використовує WPA шифрування (Wi-Fi® Protected Access);
  • чи просить мережа пароль, аби ви могли під’єднатись до неї (краще, коли просить. Це означає, що відбувається мінімальний «відсів» користувачів);
  • чи немає серед них відкритих мереж тих, які копіюють назву одна одної з різницею в один символ? Одна з таких мереж може бути створеною спеціально для шахрайств.

Порада № 3. Зберегти пристрій ≠ зберегти інформацію

У випадку, коли ваш телефон зламався, розбився, загалом, підлягає ремонту чи взагалі не працює, ви можете купити собі новий гаджет, вірно? А ось інформацію можете не повернути. На щастя, є зручні сервіси для зберігання даних, наприклад, Google Drive та iCloud.

Порада № 4. Не ігноруйте функцію пошуку смартфону і завжди майте нагоду легко та швидко знайти свій пристрій.

  • Як знайти iPhone, MacBook чи AirPods? Спершу зайдіть в «Параметри» – Apple ID – Локатор – Знайти iPhone – Увімкнути. Коли функція увімкнена, потрібно через браузер зайти на сайт icloud.com/find, увійти до свого акаунту в iСloud та натиснути на пошук потрібного пристрою. Детальніше про функцію дивіться на офіційному сайті Apple.
  • Як знайти пристрій на Android? Найкраще це зробити завдяки обліковому запису в Google. Вам потрібно зайти на сайт android.com/find, увійти під своїм Google акаунтом та натиснути на знак телефону, який ви хочете знайти. Детальніше про функцію дивіться на офіційному сайті підтримки Google.

Порада № 5. Цифрова гігієна – це 60% успіху вашої цифрової безпеки.

Для дотримання цифрової гігієни не потрібно нічого налаштовувати, купувати чи встановлювати. Достатньо лише не публікувати занадто особисті фото, не проставляти всюди геотегування, тобто, не робити публічними усі свої фізичні сліди. Адже за вашими постами в соцмережах нерідко можна скласти ваш графік та передбачити, коли та де ви знаходитиметесь в той чи інший момент.

Не дозволяйте зловмисникам вважати вас передбачуваними. Не важливо де ви зустрічатимете Новий 2020 рік – нехай з вами у ньому будуть знання з цифрової безпеки, які можна застосовувати на щодень!

Джерело.