Америка та Україна в одній людині

7 листопада до Могилянки завітала американська письменниця Ірен Забитко.

Письменниця виросла в українському передмісті Великого Чикаго – «Українське Село». Там же закінчила школу ім. Св. Миколая. Батьки Ірен хотіли, щоб вона стала лікарем, але бажання писати не покидало її з дитинства й до сьогодні.

Ірен працювала журналістом, викладачем англійської мови та літератури у Вермонті, штат Флорида. Викладала англійську мову в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, Дрогобицькому педінституті. Зараз працює в Ніжинському університеті. Почала цікавитися українською та російською літературами. Любить читати, наприклад, Достоєвського, Чехова, Тургенєва,  Шевченка.

Про її улюбленого письменника Миколу Гоголя Ірен говорить: «Тараса Шевченка люблять в Україні до нестями, а Миколу Гоголя по всій Землі. Цей чоловік змінив світогляд кожного, хто його читав». «Дивний геній» – так ще називає його Ірен Забитко.

На зустрічі письменниця прочитала перший розділ своєї книги про Миколу Гоголя. А ще порадила прочитати книгу про шкільні роки письменника, яку написали її друзі з Санкт-Петербурга. Також Ірен надала студентам свою пошту для консультацій з питань журналістики та письма.

У кінці заходу Ірен Забитко поставили багато питань, не хотіли її відпускати. Американська українка запам’ятається багатьом студентам та викладачам надовго.

CYUkirx4qE8 DSC_0523 audit pronkevich

Запрошуємо до обговорення фільму “Крути 1918”

21 лютого о 9:00 у читальній залі Інституту філології за участі істориків та філологів проходитиме обговорення фільму «Крути 1918» (2019 р.). Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77