Актуальна інформація від відділу міжнародних зв`язків: ЧНУ імені Петра Могили серед учасників у Програмі «Еразмус+» задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти


Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. У межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій

Україна посідає передове місце серед 12 найкращих країн-учасниць Програми.

Проєкти сприятимуть реформам вищої освіти в Україні на основі провідних практик та досвіду партнерів з університетів країн-членів ЄС.

Чорноморський національний університет імені Петра Могили, разом із Буковинським державним медичним університетом, Національним університетом «Львівська політехніка», Державним університетом «Житомирська політехніка» є координаторами грантових проєктів.

Серед профінансованих проєктів 9 національних та 4 міжнародні. Ці 13 проєктів спрямовані на модернізацію освітніх програм із навколишнього середовища, медичної освіти, екології та інноваційного управління природними ресурсами, освіти в галузі аквакультури та рибальства задля впровадження Green Deal, модернізації управління та академічної свободи, професійної освіти та залучення студентів через комплексне наставництво та репетиторство, професійного розвитку викладачів та зміцнення відносин між системами вищої освіти і суспільством.

Серед проєктних команд – 65 партнерів із 24 країн, які представляють Австрію, Албанію, Бельгію, Вірменію, Грецію, Грузію, Естонію, Іспанію, Італію, Казахстан, Латвію, Литву, Молдову, Німеччину, Польщу, Португалію, Словаччину, Словенію, Туреччину, Узбекистан, Хорватію, Чехію, Чорногорію, Швецію.

За рівнем впливу та досвідом партнерів проєкти розрізняються за трьома напрямками:

  1. сприяння доступу до співпраці (один проєкт),
  2. партнерство для трансформації (одинадцять проєктів);
  3. структурні реформи (один проєкт).

Нагадаємо, з 7 до 10 листопада триває серія всесвітніх вебінарів «Еразмус+» щодо проєктів у 2023 році.

Також задля кращої комунікації з відділом міжнародних зв’язків та відстеження нової інформації відділу долучайтеся за посиланням.

Джерело