Акредитаційна експертиза програм ЗВО буде проводитися онлайн


31 березня 2020 року Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на своїй офіційній сторінці в інтернеті опублікувало «Звернення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до закладів вищої освіти про акредитацію освітніх програм в період карантину».

Нацагентство вказує на те що, надзвичайні обставини, спричинені боротьбою з пандемією коронавірусу, призвели до занепокоєння освітянської громадськості стосовно акредитації значної кількості освітніх програм.

НАЗЯВО підтримує швидку реакцію Директорату вищої освіти Міністерства освіти і науки України на виклики, що виникли внаслідок цієї надзвичайної ситуації і своєю чергою розробили «Тимчасовий порядок проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку», а також здійснює заходи, спрямовані на внесення до національного законодавства необхідних змін. Зроблено це у першу чергу для тих освітніх програм, які планують цього року випуск своїх студентів і в яких уже завершився термін дії сертифікатів про акредитацію (або де відбувається первинна акредитація).

«Зараз експерти Національного агентства проводять акредитаційні експертизи 363 бакалаврських і магістерських програм, що потребують акредитації до завершення цього навчального року. За умови згоди ЗВО, наявності там належних технічних умов і переконливості відомостей про самооцінювання, акредитаційні експертизи цих освітніх програм проходять у дистанційному форматі. Інші ОП, у т.ч. зі спеціальним статусом (зокрема військові й ті, що належать «силовим» відомствам), потребуватимуть “очних” візитів експертів», – повідомляють в НАЗЯВО.

У своєму зверненні НАЗЯВО наголошує, що має на меті забезпечити процес акредитації всіх освітніх програм бакалаврського і магістерського рівня до кінця поточного навчального року. В разі позитивного рішення про акредитацію, заклади вищої освіти матимуть можливість видати дипломи своїм студентам.

«Щодо акредитації освітніх програм третього рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії), Національне агентство наразі планує виїзні експертизи переважно на літній період, або проведення експертизи в дистанційному форматі. Про це зараз ведуться перемовини із закладами вищої освіти. Можливо, деякі акредитаційні експертизи будуть перенесені на вересень 2020 року. Але ми запевняємо, що кожна із 441 аспірантських програм, що подали заяви до Національного агентства з наміром пройти акредитацію, зможе це зробити у 2020 році»,- уточнюють у Нацагентстві.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти продовжує свою роботу в цих надзвичайно складних для України та всього світу умовах.

 

Події та оголошення


лютого
6
Починаються курси тематичного удосконалення лікарів (на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти)

 Шановні колеги Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, на підставі Наказу МОЗ України №446 від 22.02.2019. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 «Про затвердження Положення про систему …

листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …