8 способів підвищити ефективність навчання


Багато професіоналів намагаються навчатись протягом усього життя, однак це не завжди легко. В університеті процес навчання взагалі дається важко, тому що ти ще молодий і хочеться розваг, а спроби налаштувати себе на навчання стають марними та необхідна інформація не запам’ятовується.

Пропонуємо ознайомитись із 8 способами покращення ефективності навчання.

  • Зробити навчальні картки. Це – невеликі картки із питанням на одній стороні та відповіддю на іншій. Такий метод допоможе краще запам’ятати короткі факти. Якщо не має часу робити паперові картки, є електронна альтернатива. Подібну наочність використовують вчителі.
  • Зробіть настрій. Із правильним налаштуванням навчання буде легким та ефективним. Важливо розуміти, що танцювальна музика або телевізор будуть відволікати, для продуктивності краще ввімкнути класичні мелодії, легкий джаз або ж створити абсолютну тишу.
  • Робіть інтервали в навчанні. У 1079 році Марк Фробоуз почав вивчати мовну пам’ять. Науковець дійшов висновку, що для кращого запам’ятовування інформацію треба повторювати кожні 7, 15 або 30 секунд, чи кожні 1,3, 10 або 25 хвилин.
  • Не відволікайтесь. Важливим під час навчання є фокусування на процесі. Зазвичай миття посуду або прибирання є цікавішими, ніж завдання, що вже казати про Інтернет та соцмережі. Якщо власної сили волі не вистачає для того, аби займатись лише завданням, є програми, які обмежать доступ до певних сайтів на необхідний для навчання час.
  • Конспектуйте. Під час конспектування знання систематизуються, що полегшує запам’ятовування. Для більшої ефективності слід скористатись методом Корнелла: в одну із колонок записувати головні ідеї, в іншу питання, які виникають під час навчання.
  • Дотримуйтесь розкладу. Якщо необхідно вивчити багато інформації, не варто працювати без зупинок. Краще робити перерви по 5 хвилин після 25 хвилин навчання, а також більш довгу перерву після 4 таких підходів. Під час відпочинку слід випити чашку кави або чаю та трішки перекусити.
  • Кава + сон. Зазвичай каву п’ють, щоб не відчувати сонливість, однак лише кава просто позбавить вас сил. Краще буде випити чашку кави й відразу лягти відпочити на 15 хвилин. Короткий сон поновить сили до того, як почне діяти кава.
  • Ведіть облік. Візуалізуйте ваш час у виді діаграми та відмічайте, скільки часу приділяєте навчанню, а скільки – відпочинку. Таким чином, контролюючи себе, буде легше зрозуміти, що треба змінити.