23 серпня Україна святкує День прапора!


Напередодні Дня Незалежності України відзначається День державного прапора України.

Історія свята

18 вересня 1991 Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

В Україні свято встановлене згідно з указом Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. А у 2009 році президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Легенди появи прапора

Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком – днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. А в історії сучасних територій України синьо-жовтий прапор згадується як герб Львівської землі. Під ним воювали в Грюнвальдській битві 1410 року. Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перша спроба утворити прямокутний прапор з жовтого і блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора, як  національного символу, відбулося 22 березня 1918 року – Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.

Рекорди українського прапору

За час незалежності України наш прапор встиг побувати на найвищих точках світу:

  1. Українські миротворці в переддень Дня державного прапора в 2013 році встановили синьо-жовтий стяг на найвищій горі Косово – Люботен.
  2. У 2015 році за участі членів Харківського альпклубу проходила туристична експедиція в Непал. Українські альпіністи, не дивлячись на погані погодні умови, встановили стрічку з жовто-блакитних стрічок на горі Манаслу.
  3. У 2015 році група українців піднялася на східну вершину найвищої гори Кавказу, Ельбрус, і також розгорнула там прапор України.
  4. У 2016 році українські альпіністи у складі національної експедиції «Прапор України на найвищих вершинах континентів світу» встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу – Охос-дель-Саладо в Андах, висота якого становить 6872 метри.

Долучаємось до святкування одного з національних символів України!

Також пропонуємо ознайомитись із Загальнонаціональним дослідженням громадської думки населення України.