23 серпня Україна святкує День прапора!


Напередодні Дня Незалежності України відзначається День державного прапора України.

Історія свята

18 вересня 1991 Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

В Україні свято встановлене згідно з указом Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. А у 2009 році президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Легенди появи прапора

Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком – днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. А в історії сучасних територій України синьо-жовтий прапор згадується як герб Львівської землі. Під ним воювали в Грюнвальдській битві 1410 року. Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перша спроба утворити прямокутний прапор з жовтого і блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора, як  національного символу, відбулося 22 березня 1918 року – Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.

Рекорди українського прапору

За час незалежності України наш прапор встиг побувати на найвищих точках світу:

  1. Українські миротворці в переддень Дня державного прапора в 2013 році встановили синьо-жовтий стяг на найвищій горі Косово – Люботен.
  2. У 2015 році за участі членів Харківського альпклубу проходила туристична експедиція в Непал. Українські альпіністи, не дивлячись на погані погодні умови, встановили стрічку з жовто-блакитних стрічок на горі Манаслу.
  3. У 2015 році група українців піднялася на східну вершину найвищої гори Кавказу, Ельбрус, і також розгорнула там прапор України.
  4. У 2016 році українські альпіністи у складі національної експедиції «Прапор України на найвищих вершинах континентів світу» встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу – Охос-дель-Саладо в Андах, висота якого становить 6872 метри.

Долучаємось до святкування одного з національних символів України!

Також пропонуємо ознайомитись із Загальнонаціональним дослідженням громадської думки населення України.

Події та оголошення


січня
22
Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на нові вебінари від компанії Clarivate Analytics

Шановні колеги, викладачі та науковці ЧНУ імені Петра Могили! Компанія Clarivate Analytics, вітає Вас у новому році! Бажаємо успіхів і родинного затишку і запрошуємо на нові вебінари. Зверніть увагу що 24 січня о 16:15 буде вебінар для журналів з процедурою …

січня
16
Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова у галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на відкриття виставки художника Сергія Шаповалова, яке відбудеться в приміщенні галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили 16 січня о 15:00. Довідка: Шаповалов Сергій Гаврилович народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кропивницької області. В 1962 році …