222 Медицина


Галузь знань 22 «Охорона здоров’я», за спеціальністю 222 «Медицина», освітньої кваліфікації «Магістр медицини», професійної кваліфікації «Лікар»

 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» від 22.08.1996 № 992 (зі змінами від 30.04.2015), медицина – це єдина спеціальність, за якою вищі навчальні заклади зобов’язані забезпечити своїх випускників місцем працевлаштування у державному секторі народного господарства. Після відпрацювання встановленого законодавством для молодих спеціалістів терміну (не менше трьох років) вони можуть пройти перепідготовку та набути іншу лікарську спеціальність, крім стоматології, і виконувати відповідну професійну роботу. Також післядипломна медична освіта включає можливість спеціалізації, стажування тощо. Відповідно до статті 47 Закону України «Про вищу освіту», можливе продовження навчання випускників в лікарській резидентурі, клінічній ординатурі тощо.

 

Обов’язковим є систематичне підвищення кваліфікації з періодичною (раз на 5 років) атестацією та можливістю отримання лікарської категорії. Протягом навчання навчальним планом передбачено чотири тривалих практики у закладах охорони здоров’я міста та області:

  • догляд за хворими – 3 тижні на 2 курсі;
  • сестринська практика – 3 тижні на 3 курсі;
  • виробнича лікарська практика – 4 тижні на 4 курсі;
  • виробнича лікарська практика – 4 тижні на 5 курсі.

 

Заняття з клінічних дисциплін будуть відбуватися на клінічних базах університету – в лікувально-профілактичних закладах міста. Основна увага буде приділятися виробленню практичних навичок безпосередньо біля ліжка хворого. Лікар є ключовою особою медичного персоналу. Навчання здійснюється за освітньою програмою загальної лікарської підготовки з подальшою спеціалізацією в інтернатурі.

Інтернатура є обов’язковою формою первинної спеціалізації осіб за лікарськими спеціальностями. Вона здійснюється у вищих медичних навчальних закладах та академіях післядипломної освіти згідно з місцем направлення на роботу. Під час навчання в інтернатурі набувається конкретна лікарська спеціалізація: загальна практика – сімейна медицина, терапія, хірургія, акушерство та гінекологія, лікувальна фізкультура та спортивна медицина, швидка та невідкладна медична допомога, анестезіологія, дерматовенерологія, інфекційні хвороби, невропатологія, нейрохірургія, онкологія, ортопедія та травматологія, отоларингологія, офтальмологія, профпатологія, психіатрія, радіологія, судово-медична експертиза, урологія, фізіотерапія, фтизіатрія тощо.

Під час навчання в інтернатурі набувається конкретна лікарська спеціальність: лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-акушер-гінеколог, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікар з променевої терапії, лікар з радіонуклідної діагностики, лікар станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікар-анестезіолог, лікар-вірусолог, лікар-генетик, лікар-дерматовенеролог, лікар-інфекціоніст, лікар-лаборант, лікар-лаборант генетик лікар-невропатолог, лікар-нейрохірург, лікар-онколог, лікар-ортопед-травматолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог, лікар-патологоанатом, лікар-профпатолог, лікар-психіатр, лікар-радіолог, лікар-судово-медичний експерт, лікар-терапевт дільничний, лікар-терапевт підлітковий, лікар-терапевт цехової лікарської дільниці, лікар-уролог, лікар-фізіотерапевт, лікар-фтизіатр. Можливе продовження навчання випускників в лікарській резидентурі, клінічній ординатурі тощо. Також післядипломна медична освіта включає можливість спеціалізації, стажування тощо.