074 Публічне управління та адміністрування

З метою забезпечення якісної освіти магістрів за спеціальністю  «Публічне управління та адміністрування», за підготовку яких відповідає Інститут державного управління ЧНУ ім. П.Могили, в навчальному плані передбачена практика слухачів, які навчаються за денною та заочною формами підготовки.

Головною метою практики є привнесення ґрунтовної практичної складової у процес підготовки магістрів публічного управління та адміністрування, формування у слухачів знань та умінь ефективного державного керівництва та управління, спрямованого на забезпечення прогресивних змін у суспільстві, реформування політичної, економічної, соціальної, гуманітарної сфер, адміністративної системи, вироблення новаторських професійних якостей: незалежного критичного мислення, творчості, ініціативності, всебічного неупередженого осмислення суспільних проблем, прогнозування наслідків прийняття управлінських рішень, соціальної відповідальності, партнерських взаємовідносин.

Практика дозволяє слухачу перейти від теоретичного навчання до реальної професійної діяльності державного службовця, посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до графіка навчального процесу практика здійснюється протягом трьох тижнів, як правило, по закінченню курсу теоретичного навчання.

У результаті проходження практики слухачі повинні глибоко ознайомитися з:

• основними положеннями Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, що визначають правовий статус і регламентують діяльність відповідних державних органів (установ, організацій), органів місцевого самоврядування, де проходить практика;
  • системою і принципами діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування;
  • структурою, формами і методами їх діяльності;
  • організацією роботи відповідних органів, їх структурних підрозділів та окремих посадових осіб.

Навчитися:

• готувати проекти різних документів, пов’язаних з діяльністю відповідного органу (установи): рішення, розпорядження, накази, протоколи, постанови тощо;
  • здійснювати правове і організаційне забезпечення проведення окремих організаційних заходів (нарад, засідань тощо);
  • працювати із зверненнями громадян;
  • надавати довідки та консультації з питань діяльності органу, установи, де проходило стажування.

Під час проходження практики слухачі повинні:

• якнайкраще засвоїти принципи, які лежать в основі адміністративної діяльності, маючи змогу зіставляти свої теоретичні знання і щоденне стажування на реальному робочому місці;
  • набути досвіду роботи з людьми;
  • вивчити засади організації управлінських структур, основні процедури, з яких складається професійна діяльність на державній службі;
  • виявити необхідні державному службовцеві якості (пунктуальність, ініціативність, уміння формулювати та висловлювати власні думки, здатність до конструктивної роботи в структурному підрозділі тощо).

Навчально-методичне керівництво практикою здійснюють викладачі кафедри публічного управління та адміністрування. Керівництво стажуванням на базах стажування здійснюють керівники відповідних органів або призначені ними відповідальні працівники цих органів.

Бази практик для слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування»:

• Миколаївська обласна державна адміністрація;
  • Миколаївська обласна рада;
  • Виконком Миколаївської міської ради;
  • Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області;
  • Господарський суд Миколаївської області;
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області;
  • Головне управління державної казначейської служби України у Миколаївській області;
  • Головне управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області;
  • Департамент соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації;
  • Державна фінансова інспекція в Миколаївській області;
  • Адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради;
  • Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради;
  • Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради та ін.

За результатами практики найкращим слухачам, за наявності вакансій, пропонується працевлаштування у відповідних органах та установах.