Новий сайт університету ×

Викладачі кафедри управління земельними ресурсами доєднались до фахового дискурсу


25 жовтня 2024 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами – професорка Олена Лазарєва та старший викладач Андрій Мась – як члени Наукової школи професора Третяка А.М. доєднались до фахового дискурсу з питань «Проблеми та перспективи розвитку галузі землевпорядкування в Україні у повоєнний період».

Цього місяця дискурс відбувся на тему «Землевпорядний процес як базова основа у прийнятті правомірних управлінських та проектних рішень». Модератором виступила доцентка Наталія Капінос Сумського національного аграрного університету.

На засідання йшлося про те, що стратегічний аналіз корупції в земельній галузі засвідчив, що серед джерел корупційних ризиків є «відсутність законодавчо-нормативного регулювання землевпорядного процесу».

Зазначено, що землевпорядно-процесуальну діяльність переважно здійснюють фахівці з землевпорядкування та спеціально уповноважені державні органи й посадові особи. Саме вони надають їй цілеспрямований характер, визначають її напрями, тобто здійснюють землевпорядне провадження у процесі здійснення землеустрою.

Наголошено, що в землевпорядному процесі також беруть участь представники державних і громадських організацій, а також посадові, юридичні та приватні особи, які займають у ньому чітко визначене процесуальне становище: землекористувач, судовий експерт, реєстратор із земельного кадастру та інші.

На засіданні для розуміння місця землевпорядного процесу в системі землевпорядкування в України приведена логічно-змістовна схема, відповідно до якої, землевпорядний процес є об’єднуючою ланкою між землевпорядною діяльністю, об’єктами та суб’єктами при розробленні заходів землеустрою та здійсненні землевпорядних дій направлених на реалізацію проектних рішень наявних у документаціях із землеустрою або землевпорядно-організаційних чи інженерно-технічних дій щодо управлінських заходів.

Крім того, ппредставлена концептуальна модель землевпорядного процесу на сучасному етапі розвитку системи землевпорядкування в Україні, яка відображає специфіку землевпорядного впровадження.

Дякуємо за можливість долучитися до роботи фахового дискурсу, що допоможе у вирішенні проблем в галузі землевпорядкування в нашій державі у післявоєнний час.