Протягом 10 березня – 4 квітня 2025 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили проходили підвищення кваліфікації в товаристві з обмеженою відповідальністю «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» на тему «Особливості розробки проєктів землеустрою та земельного кадастру у сучасних умовах».
Протягом цього періоду вивчали сучасні вимоги щодо землевпорядної документації, тобто затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проєктів тощо. Звернено увагу на еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, на проєкти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, проєкти землеустрою щодо організації території земельних часток, технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (або відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки на яку поширюються права суборенди, сервітуту.
Особливу увагу приділили розробці проєктів землеустрою щодо організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, оскільки значна кількість територій природно-заповідного фонду Миколаївщини постраждала в наслідок бойових дій, а саме НПП «Білобережжя Святослава», природний заповідник «Єланецький степ», РП «Висунсько-Інгулецький» та інші. Тому після завершення бойових дій потрібно приділити великі зусилля по відновленню територій природно-заповідного фонду Миколаївщини.
Крім того, викладачі кафедри управління земельними ресурсами ознайомилися з новими вимогами законодавства України щодо регулювання земельні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища, оцінки впливу на довкілля, а також норм і правил при здійсненні землеустрою природоохоронних територій.
Колектив кафедри управління земельними ресурсами дякує за надану можливість пройти підвищення кваліфікації в умовах реального виробництва.