Відбулось завершення проєкту зі сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю «Миколаїв – місто можливостей»


15 грудня 2021 року відбулось завершення проєкту «Миколаїв – місто можливостей». Це проєкт зі сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю, що фінансується коштом громадського бюджету міста Миколаєва.

Проєкт стартував ще наприкінці березня 2021 року в ЧНУ імені Петра Могили. Головною метою стало сприяння соціалізації та психологічній адаптації молоді з інвалідністю, а також сприяння їхньому працевлаштуванню та самореалізації.

Модератором заходу виступила співавторка проєкту, начальниця Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Могилянки,  Людмила Опанасенко. Також співавторками проєкту є Оксана Партенадзе та Наталія Сараєва.

Захід розпочався з вітального слова ректора ЧНУ імені Петра Могили Леоніда Клименка, який зазначив, що університет буде продовжувати розширювати доступність до вишу для осіб з інвалідністю. Так, за словами ректора, у планах – побудова ліфту для людей, які переміщуються на візках, аби ті могли відвідувати всі поверхи вишу. Також до присутніх з вітальним словом звернулась директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд.

Після чого партнери, психологи та учасники проєкту «Миколаїв – місто можливостей» поділились враженнями від участі та висловили думки щодо реалізації проєкту, серед них: заступниця директора міського територіального центру соціального обслуговування Любов Самерханова, заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва, співавторки проєкту Оксана Партенадзе та Наталія Сараєва, психолог проєкту Анна Деркач та учасники проєкту.

Голова Миколаївського обласного Фонду соціального захисту людей з інвалідністю Ірина Чекарь зазначила, що ЧНУ імені Петра Могили є першим закладом, з яким Фонд почав працювати щодо навчання осіб з інвалідністю.

«Найбільше осіб з інвалідністю проходить саме через ваш навчальний заклад. Я хочу звернути увагу, що саме ЧНУ імені Петра Могили першим створив відповідні умови для навчання осіб з вадами опорно-рухового апарату. Крім того, у вас проходять навчання особи з вадами слуху та особа з вадами зору. Ви створюєте умови для осіб з інвалідністю і це надає можливості для них надалі знайти своє місце в житті», – зазначила пані Ірина.

Людмилою Опанасенко були презентовані результати роботи проєкту. Загалом за період реалізації було проведено близько 300 різнопланових занять. Так, складовими проєкту стали арттерапевтичні заняття та тренінги з комунікативності, профорієнтаційні ігри та тренінги, консультації зі сприяння професійній самореалізації, тренінги з проєктування власного майбутнього, заходи зі сприяння працевлаштуванню. До участі у заходах запрошували спеціалістів, зокрема, наприкінці вересня відбувся тренінг-семінар з юридичних аспектів працевлаштування за участі юриста ГВО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Також проводились хенд-мейд заняття та заходи з психологічної підтримки молоді з інвалідністю та їхніх родин. За результати роботи хенд-мейд майстерні було організовано благодійний ярмарок виробів молоді з інвалідністю. Окрему подяку за участь в проєкті пані Людмила висловила волонтерам – студентам 2-го курсу спеціальності «Психологія» ЧНУ імені Петра Могили.

Наприкінці заходу психолог проєкту Лада Захарова поділилась результатами проведення соціологічного дослідження серед роботодавців Миколаєва про готовність брати на роботу осіб з інвалідністю. У дослідженні було опитано 50 роботодавців міста різних сфер діяльності.