У ЧНУ відбувся благодійний ярмарок виробів молоді з інвалідністю в рамках проєкту «Миколаїв – місто можливостей»

У галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили 13 жовтня відбувся благодійний ярмарок виробів молоді з інвалідністю. Захід відвідали викладачі, студенти, працівники та гості університету.

Ярмарок організовано проєктом громадського бюджету «Миколаїв – місто можливостей, проект сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю» спільно з Навчально-науковим центром соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили.

«Наш університет дуже велику увагу приділяє соціалізації людей з інвалідністю, зокрема ментальною. На сьогодні ЧНУ імені Петра Могили має найбільшу в Україні кількість осіб з інвалідністю, які навчаються коштом Фонду соціального захисту інвалідів. Для нас це дуже важливий напрям діяльності», – зазначає директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд.

Головною метою проєкту «Миколаїв – місто можливостей» є соціалізація та психологічна адаптація молоді з інвалідністю,  сприяння працевлаштуванню та самореалізації.

У рамках реалізації проєкту, учасники – молодь з ментальною інвалідністю – власноруч виготовляли різноманітні вироби: ялинкові іграшки, прикраси для волосся, вази, м’які іграшки, в тому числі й підвісні, мандали тощо. У цьому їм допомагали представники артмайстерні та студенти-волонтери ЧНУ імені Петра Могили. Задля створення виробів група молоді збиралась майже щотижня, починаючи з квітня.

Роботи не мали фіксованої ціни, тому кожен охочий міг запропонувати свою. Отримані кошти підуть на реалізацію невеликої мрії, яку мають учасники проєкту, – відвідати разом якесь місце, наприклад, кафе, музей абощо.

Проєкт «Миколаїв – місто можливостей» триватиме до кінця цієї осені. За цей час планують провести ще низку заходів, зокрема заняття з цілепокладання та написання резюме, а також фінальну зустріч учасників проєкту та роботодавців.