Студенти ЧНУ імені Петра Могили поєднують навчання з додатковими можливостями до саморозвитку, а також із робою за фахом. Так, одним із таких місць є пресслужба Миколаївського гарнізону Служби порятунку.
Один в полі не воїн… Саме так можна сказати про роботу у відділі зав’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.
Що таке працювати пліч-о-пліч поруч з пожежним, який рятує життя, чи з піротехніком служби ДСНС, який щодня розміновує об’єкти у межах території Миколаївської області від вибухонебезпечних предметів? Служба порятунку – це, перш за все, люди. Це наші рятувальники, пожежні, піротехніки, хіміки, водолази, інспектори, диспетчери, водії й керівники, а також співробітники. Ця система, як механізм, працює як одне ціле, кожен знає своє місце й гідно виконує свою роботу.
У цій системі є «складова», без якої ніхто б не знав про щоденну роботу наших мужніх героїв-вогнеборців, про оперативну ситуацію в нашій області, про кожного, хто причетний до Служби порятунку. І це – пресслужба. У нашому відділі працюють віддані своїй справі люди, які, не зважаючи на обставини, попри все готові виїхати на знімання пожежі, надзвичайної події чи ситуації. Адже ми не з чуток знаємо, яка надлюдська робота наших рятувальників, тому хочеться розповісти та показати її людям.
Щодо розпорядку робочого дня, то ніколи не знаєш, що саме зараз трапиться та куди поїдеш. Запитаєте чому? Тому що пожежа та подія може виникнути будь-коли та будь-де. І ось, я в повній бойовій готовності під звучання сирени мчусь з оперативно-координаційним центром на виклик. Не важливо це ранок, день, ніч, вихідний, святковий день, ми виїжджаємо та проводимо відеознімання та фотографування роботи співробітників Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. Основна наша мета: якомога оперативно та інформативно сфотографувати пожежу чи подію, та направити матеріал до відділу, у якому колеги оброблюють дані та надсилають в інші засоби масової інформації, щоб ще більше людей знали про ситуацію. Якщо один працює на події, інші готують інформацію для публікації, обробляють фотоматеріал, проводять монтаж відеофайлу, керують процесом координуючи дії співробітників. Одній людині одночасно все це не під силу, а команді – так. Дійсно, ми команда, у якій кожний має свої обов’язки, роботу та талант для виконання завдання.
У чому полягає робота та талант? Поговоримо про професію фотографа, відеооператора та графічного дизайнера Служби порятунку Миколаївського гарнізону. Після відзнятої пожежі чи події залишається велика кількість фотоматеріалу, який потрібно скомпонувати, обробити та підготувати до публікації. Багато наших фотознімків використовували інформаційні Інтернет-ресурси та друковані видання.
Проте робота на цьому не закінчується. Одним з направлень Служби порятунку є інформування населення щодо оперативної інформації та правил безпечної поведінки життєдіяльності. Усі матеріали виготовлені нашим відділом перетворюються в інформаційні листівки, пам’ятки з основними правилами безпечної поведінки та постери для популяризації Служби. Разом з наочною агітацією фахівці Служби порятунку проводять інформаційно-профілактичні заходи в житлових масивах, серед трудових колективів, відвідують школи та дитсадки навчаючи дітей. Теми для обговорення під час таких зустрічей досить різноманітні: правила пожежної безпеки в побуті, при використанні електроприладів, дії під час виникнення пожежі, правила пожежної безпеки в екосистемі, правила поводження з вибухонебезпечними предметами, безпека на воді влітку та взимку і т д.
Щоб донести до громадян цю інформацію якомога широко та зрозуміло, потрібно систематизувати інформацію, розробити рекомендації та створити макет, який буде привертати увагу споживача. А якщо люди будуть звертати увагу на ці правила та їх дотримуватись, то сподіваємось, що роботи в нас стане значно менше, а зустрічатись ми будемо лише на святах.
Тож, можемо з упевненістю сказати, що пресслужба займає визначне місце в ланці Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Цей відділ є своєрідним зв’язком держаної структури з засобами масової інформації, а ті, у свою чергу, з аудиторією споживачів. Тільки злагоджена робота всього колективу приносить успішний результат. І хоча декому він не помітний, проте він дає людям необхідні знання та розуміння дійсності, які рятують життя.
Юлія Вінніченко,
Студентка 648 Мз групи ЧНУ імені Петра Могили