Новий сайт університету ×

Студенти ЧНУ імені Петра Могили на охороні суспільних питань: «Тут болить!»


Новий рік. Святвечір. Різдво. Хрещення Господнє. День закоханих.

Щороку людство безтурботно відзначає зимові свята.

24 лютого 2022 року …

Дата, яка розділила життя українців на «до» та «після».

Початок повномасштабного вторгнення росії на територію України назавжди змінило життя не тільки українців, а й усього світу. Тисячі людей покинули свої домівки та шукали захист на більш безпечній території. Кожна особа, яка покинула свій дім через війну, має право на допомогу від держави.

Але чи все так просто?

Варто зазначити, що допомога від держави у вигляді грошової виплати для внутрішньо переміщеної особи складає приблизно 2000 гривень щомісяця до кінця воєнного стану. Окрім державної допомоги, є багато інших виплат, які надаються на короткий термін.

Також біженці можуть отримувати гуманітарну допомогу – їжу та одяг для дітей та дорослих. Ситуація з житлом змінювалася протягом всього часу від початку вторгнення. Житло можна було знайти безкоштовно, тільки платити за комунальні послуги. Зазвичай, умови в таких квартирах незадовільні, також можна орендувати квартиру з кращими умовами для проживання, ціна залежить від стану будинку або квартири та від господаря.

У зв’язку з тим, що ціна на оренду житла зросла в порівнянні з довоєнним станом, а допомогу яку виділяє держава для внутрішньо переміщених осіб не вистачає. Для того, щоб підтримати фінансову стабільність українців і економіку країни, держава створила сприятливі умови для розвитку дрібного бізнесу. Унаслідок цього з’являються нові робочі місця, у свою чергу кожен працівник платить податок на економіку держави. Якщо роботодавець бере на роботу переміщену особу, то держава має виплатити певну суму коштів. Таким чином, добре й працівникам, і державі. Проте варто знати, що не всі підприємці хочуть брати переміщених осіб із різних причин.

Не можна забувати й про медицину. Внутрішньо переміщена особа має право звернутися до будь-якого медичного закладу з проханням стати на облік тимчасового місця проживання. Важливо пам’ятати, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу без договору з сімейним лікарем.

Також варто зазначити, що ВПО можуть розраховувати на безкоштовні ліки. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати рецепт.

Напевно, сьогодні кожен емігрант мріє повернутися додому. Добре мати підтримку від людей та держави, але краще позбутися нарешті такого статусу й повернутися в звичний для всіх ритм життя.

На жаль, так, як раніше вже не буде, буде краще!

Слава Україні!

Анастасія Федощенко,

Студентка 448 групи ЧНУ імені Петра Могили