Що чекає на студента під час влаштування на віддалену роботу


Заняття в університетах та школах, конференції та зібрання – сьогодні все стрімко переходить в онлайн-формат, що стає все більш звичним явищем. Популярності набирає і віддалена робота. Тому й прийом на віддалену роботу має свої особливості та тонкощі, про які розповідає Studway.

Поради

Людину стрічають по одежі, а кандидата на роботу – за резюме. Часто в рекрутерів немає можливості зустрітися з працівниками наживо, тому ваше резюме – це один з основних чинників відбору вас як кандидата в ремоут-компаніях. Аби ваше резюме переглянули, запам’ятали та загалом прочитали до кінця, рекрутери радять дотримуватися деяких правил.

Резюме має підходити для вакансії і відповідати цінностям та вимогам конкретної компанії. Краще не використовувати шаблонні резюме, які підходять для різних сфер. Навіть якщо ви плануєте подаватись на кілька вакансій – подумайте, які ваші навички підходять краще для кожної з них, і залишайте необхідну інформацію для конкретної спеціалізації. Тобто можна створити кілька примірників резюме для різних посад навіть в одній компанії.

Одна сторінка – саме таким має бути оптимальний розмір резюме. У шапці варто зазначити своє ім’я, прізвище, посаду, на яку надсилаєте резюме і компанію, в якій хочете працювати.

Якщо маєте великий досвід роботи, не потрібно розписувати весь. Додавайте тільки той, який пов’язаний з вакансією. А що робити, якщо ситуація протилежна, і досвіду нуль? Тоді варто згадати про свою волонтерську роботу, громадську активність або стажування. До навичок, якими володієте, додайте ті, які допомогли впоратися із різними життєвими ситуаціями. Розписати свій багаж умінь і знань краще по пунктах: освіта, досвід роботи, вміння. Так рекрутеру буде легше проаналізувати резюме.

Віддалена робота не передбачає прив’язки до місця, тому вказувати домашню адресу необов’язково. А от електронну пошту і номер телефону варто додати.

Важливою є  і володіння мовою. Обов’язково вкажіть рівень володіння мовою за міжнародним стандартом CERF. Не варто завищувати свій рівень, адже рекрутер може перевірити знання під час особистої або телефонної співбесіди.

Етапи відбору

Етапи відбору можуть залежати і від компанії, і від самої вакансії та формату роботи. Компанії, які мають працівників на віддаленій роботі, намагаються зробити відбір оперативним, щоб швидше почати роботу.

  1. На першому етапі відбувається скринінг резюме. Для компанії на цьому етапі відбувається вилучення зі списку претендентів тих кандидатів, які не мають необхідного досвіду чи знань. Тут допоможе переконливе та професійне резюме, яке ви вже, ми впевнені, склали за попередніми порадами.
  2. Наступним етапом стане телефонний дзвінок рекрутера. Так рекрутер і майбутній працівник можуть обговорити ключові моменти роботи: заробітну плату, робочий графік, рівень володіння іноземними мовами, специфіку проєкту. Краще скласти список питань, які вас цікавлять, аби мати можливість оперативно їх поставити.
  3. Якщо два попередні етапи пройдено, то час для співбесіди з менеджером компанії. Тут звертають увагу вже не так на професіоналізм, як на цінності. Рекрутер може перевірити інформацію, яку кандидат зазначив у CV чи під час дзвінка, а кандидат вирішує, чи підходить йому вакансія.
  4. Після позитивної оцінки кандидата рекрутер формує оффер для майбутнього співробітника. У ньому він нагадує про всі нюанси роботи. Після цього розпочинається підготовка кандидата до першого дня роботи.

Онбординг

Онбордингом називають адаптацію в компанії, процес інтеграції працівника. Тобто працівник знайомиться з командою, корпоративною культурою, правилами. Такий процес може займати до 6 місяців. Вважають, що тільки після цього періоду людина може вийти на потенційний рівень ефективності.

Компанія зацікавлена в якнайкращому проходженні адаптації, оскільки це впливає на результати роботи. Віддалена адаптація потребує ще більше уваги. Аби якнайкраще адаптуватись, у вас має бути детальний план першого дня, послідовний план навчання, чіткі та зрозумілі цілі на випробувальному періоді та після його успішного проходження. Все це потрібно обговорити з представниками компанії.