7 червня 2024 року на кафедрі управління земельними ресурсами відбувся розширений методичний семінар із запрошенням потенційних стейкхолдерів. На семінарі обговорили необхідні компетентності, знання, уміння та навички, які повинні бути притаманні фахівцям третього освітньо-кваліфікаційного спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
На думку директора ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» Олени Сандольської, для дисциплін третього рівня вищої освіти галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» необхідно додати дисципліни, пов’язані із вивченням комплексних планів просторового розвитку громад, сучасних технологій створення картографічної продукції, а також вивченням окремих аспектів інвентаризації земель.
За словами заступника директора ТОВ «КГ «АНАЛІТІК-КАПІТАЛ» Карини Фесенко, під час підготовки фахівців третього освітньо-кваліфікаційного рівня спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» потрібно вивчати дисципліни, які пов’язанні із вивченням питань геодезичних досліджень на геодинамічних полігонах, дисциплін, пов’язаних із вивченням геодезичних підходів до визначення точності встановлення буферних зон.
В.о. начальника головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області Людмила Сандольська зазначила, що для дисциплін третього рівня вищої освіти галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» варто додати дисципліни, пов’язані з ісупутниковим зондуванням, а також протиерозійним впорядкуванням території.
Постійний стейкхолдер спеціальності, за якою здійснюють підготовку викладачі кафедри управління земельними ресурсами, директор ТОВ «Український експертний центр землеустрою та оцінки» Костянтин Борисевич зазначив, що до переліку дисциплін третього освітньо-наукового рівня вищої освіти галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» на 2024-2025 н.р. варто додати ті дисципліни, які пов’язані із вивченням економічних проблем землекористування, а також вивченням методології наукових досліджень в геодезії та землеустрої, що сприятиме веденню кваліфікованих досліджень за землевпорядною та геодезичною тематикою, та в цілому дозволить сформувати універсальні навички дослідника. Крім того, він висловив намір і в подальшому брати участь спільно із викладачами кафедри у спільних публікаціях, наукових дослідженнях, виступах на конференціях тощо.
Про подальшу співпрацю в плані можливої публікації спільних наукових досліджень разом із майбутніми аспірантами вказала і директор ТОВ «Агентство землевпорядкування та оцінки» Леся ДЕМИДОВА.
Директор ТОВ «Проектно-вишукувальна фірма «Лімб» Олег Коваль зазначив, що до дисциплін третього освітньо-кваліфікаційного рівня галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» варто додати дисципліни, пов’язані із вивченням концептуальних засад створення морського кадастру України та аналізом світових систем кадастру. За його словами, це сприятиме опануванню відповідних компетентностей, які мають бути притаманні доктору філософії за вказаною вище спеціальністю.
Стейкхолдер спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» Віктор Сєлін на 2024-2025 н.р. запропонував додати ті дисципліни, які пов’язані із вивченням аспектів протиерозійного впорядкування території та моніторингу ґрунтів. Як він указав, що вивчення майбутніми фахівцями цих дисциплін сприятиме набуттю ними фахових компетентностей, що є затребуваними на ринку праці.
Запропоновані позиції сприятимуть наданню майбутнім докторам філософії з геодезії та землеустрою вмінь та навичок, необхідних для якісного проведення власних досліджень, що в майбутньому принесуть користь для здійснення кваліфікованих дій у виробничі діяльності.
Опанування запропонованими дисциплінами сприятиме і отриманню профільних знань та закріпленню практичних навичок, що є цінним у роботі за фахом.