21 серпня 2024 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами провели методичний семінар із роботодавцями спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», на якому обговорили освітньо-професійні програми першого (бакалаврського) та другого (магістерського) та третього (доктора філософії) рівнів вищої освіти галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» та навчальних планів на 2024-2025 навчальний рік.
На методичному семінарі традиційно були присутні стейкхолдери спеціальності директор ТОВ «Український експертний центр землеустрою та оцінки» Костянтин Борисевич, директор ТОВ «Миколаївський земельно-кадастровий інститут» Олена Сандольська, директор ТОВ «Агентство землевпорядкування та оцінки» Леся Демидова, ФОП Селін Віктор Геннадійович та ФОП Лановський.
Були запрошені й випускники спеціальності «Геодезія та землеустрій» Горгоц А. Ю. – нині головний спеціаліст відділу землеустрою управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради (випускник ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти 2023 року та ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 року спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»), Кузнєцова М. Д. (випускниця ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти 2023 року та ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 року спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»), Волик Т. Г. – спеціаліст відділу земельних відносин ПСП «Агрофірма «Роднічок» (випускниця ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти 2023 року та ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 року спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»).
Стейкхолдери переконались, що в освітньо-професійних програмах підготовки бакалаврів та магістрів, а також аспірантів на 2024–2025 навчальні роки враховані побажання щодо вивчення студентами дисциплін, пов’язаних із опануванням знань у сфері агробізнесу та економіки землеустрою, забезпеченням соціально-економічного розвитку територій. Їх опанування сприятиме забезпеченню на високому рівні виконання землевпорядних робіт.
Як зазначили стейкхолдери, в освітньо-професійних програмах враховані пропозиції щодо вивчення дисциплін, пов’язаних із опанування навичок щодо ведення кадастрової діяльності, що є цілком природнім, а також затребуваним за даним фахом.
Крім того, запропоновані нові дисципліни, такі як «Геологія в землеустрої», «Ґрунтознавство», «Картографія» та «Топографія». Враховано і пропозиції щодо опанування дисциплін, пов’язаних із вивченням аспектів нормативно-правового регулювання в геодезії та землеустрої.
Дякуємо стейкхолдерам спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» за активну співпрацю в підготовці освітніх програм.