27 червня 2025 року для студентів-міжнародників першого курсу факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили завершилася навчально-виробнича практика, що є підсумковою у вивченні фахової дисципліни «Основи дипломатії».
Протягом року студенти першого курсу, які навчаються за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», в межах цієї дисципліни вивчали дипломатичну та консульську службу, дипломатичний протокол та етикет, дипломатію України.
Практика покликана засвоїти набуті навички та знання з дисципліни «Основи дипломатії», сама практика завершується організацією «Дипломатичної гри-імітації». На установчій конференції було узгоджено провести робочу зустріч офіційного характеру «Україна – партнери ЄС» за участі глав держав Німеччини, Франції та Іспанії. Метою зустрічі – обговорення наявного стану в Україні, надання військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні, а також протистояння російській агресії. Захист практики був приурочений до Дня Конституції України.
До заходу долучилися декан факультету політичних наук Анастасія Хмель, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Шевчук, доцентки кафедри Людмила Вовчук та Ірина Тихоненко.
«Сьогодні ми побачили розуміння студентами-міжнародниками першого року навчання зовнішньополітичної ситуації України та її місця на міжнародній арені, – зауважує керівник практики Людмила Вовчук.
Кожен зі студентів виступив у різних іпостасях – офіційними представниками України, Франції, Німеччини та Іспанії, їхніми перекладами, журналістами.
Усі промови студенти виголошували мовами оригіналу – українською, французькою, іспанською та французькою:
«Мушу зазначити, що вони [студенти] ще не вивчали другу іноземну мову, але з точки зору фахівців, викладачів іноземних мов, то вимова в них на хорошому рівні, що говорить про їхню ґрунтовну підготовку до сьогоднішнього заходу», – говорить Людмила Вовчук.
Друга частина заходу є, власне, організація і проведення дипломатичного прийому («Келих вина»), що передбачає виголошування промов (тостів) та спілкування.
Зауважимо, що в межах освітньо-виховного процесу вживання алкогольних напоїв не відбувалося.