Молодь та безпека праці: коворкінг з питань безпечного працевлаштування: представники навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування долучилися до обговорення


31 травня студенти третього та четвертого курсів разом із викладачами навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили долучилися до регіонального коворкінгу студентів ЗФПО та ЗВО випускних курсів «Молодь та безпека праці: коворкінг з питань безпечного працевлаштування».

 На заході розглядалися питання пов’язані із безпечним влаштуванням на роботу та подальшим законним і безпечним трудовим процесом.

Спікерами заходу були публічні службовці з Миколаївської та Херсонської області, а також представник адвокатури.

На початку заходу Ірина Лук’ян, начальник відділу кар’єрного консультування Миколаївської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, навела перелік професій, які на сьогодні є затребуваними на Миколаївщини, поділивши їх на дві групи: 1) професії, які актуальні на ринку праці; 2) професії, за якими є можливість працевлаштуватися. Переважно це професії, які потребують наявності технічної спеціальності.

Окремо Ірина Лук’ян звернула увагу на ті професії, які будуть затребувані на вітчизняному ринку праці у післявоєнний час.

Також спікерка розповіла про переваги та можливі загрози і ризики пошуку роботи онлайн, акцентуючи увага на безпечності пошуку вакансій у сучасних умовах, на прикладі використання веб-порталу Миколаївського обласного центру зайнятості.

Пані Ірина наприкінці свого виступу розповіла про наявні на сьогодні шахрайські схеми, які використовуються з метою наживи або уникнення роботодавцем відповідних обов’язків перед працівниками. Це, наприклад, сплата певних коштів за вакансії, телефоні дзвінки чи повідомлення при працевлаштуванні; оплата за навчальні/витратні матеріали; вкладення коштів у товари, вартість яких дуже завищена тощо.

Другий спікер, Тетяна Рудя, начальник відділу перевірки правильності розрахунків розміру страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, детально розповіла про страховий та трудовий стаж. Роз’яснила порядок й умови розрахунку розміру пенсії.

Спікерка навела переваги задекларованої праці, звертаючи увагу на перелік тих прав, які має офіційно працевлаштований працівник. Також пані Тетяна розповіла про можливість добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та коротко окреслила алгоритм використання електронних трудових книжок через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Вікторія Корінна, начальник відділу управління персоналом Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, розповіла учасникам заходу про те, хто може стати державним службовцем, та за яких умов це можливо. Окремо спікерка розповіла про оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, підкресливши важливість і необхідність здійснення такого оцінювання.

Наприкінці заходу виступила Анастасія Хижняк, адвокат АО «Респонд», яка зауважила про права й обов’язки працівників та роботодавців, їх відповідальність. Спікерка розкрила суть поняття «мобінг» й окреслила його види, а також навели приклади ситуацій на роботі, пов’язані із мобінгом.

Після виступів усіх спікерів аудиторія мала можливість поставити питання, у рамках проведеного заходу та отримати кваліфіковані відповіді на них.

Цей коворкінг став чудовою можливістю для студентів дізнатися більше про захист своїх прав та безпечний старт у професійному житті.