Для багатьох Болгарія асоціюється з курортами на Чорному морі. Ця країна є однією з семи держав, що розташовані на його берегах.
Сприятливі кліматичні умови, членство в Європейському союзі та Єврозоні ( валютний союз між державами-членами ЄС) – це приваблює українців й підштовхує до зупинення вибору саме на цій державі для міграції.
З першими ракетними ударами в українців почали з’являтись думки про необхідність тимчасового або виїзду назавжди.
Ті, хто виїжджав у перші години та дні керувалися загалом емоціями.
Особи, що залишали нашу державу пізніше, підходили до цього питання більш зважено.
Вони аналізували перспективи у майбутньому, можливості отримання шкільної та вищої освіти дітьми, рівень та якість надання послуг у медичній галузі, вивчали можливості працевлаштування, процедуру отримання громадянства та багато іншого.
Прийняття великої кількості біженців є дуже великим ризиком та випробуванням для економічної системи держави, що приймає таких.
Але Болгарія не злякалась можливих труднощів й гостинно відчинила свої двері для тих, хто потребував допомоги й перебував у скрутному становищі, а у деяких навіть існувала загроза життю.
Перетинаючи кордон із країною «Золотого берегу» українці були впевнені, що їх чекають, що їм допоможуть й не залишать у біді.
Спрощена процедура отримання статусу тимчасового захисту, безоплатне житло на невизначений термін, можливість безоплатно вивчати мову та здобувати освіту – це невичерпний перелік того, що передбачила Болгарія для українців.
Найголовніше для людини – відчувати підтримку, відчувати, що ти не один на самоті із своєю бідою.
Українці в повній мірі відчули привітність цієї сонячної країни.
Віолетта Петрущак,
студентка 448 група