Новий сайт університету ×

Конференція з відновлення України в Берліні 2024 року. Миколаїв отримає від Данії понад 30 млн євро допомоги: куди підуть кошти?


11 та 12 червня в столиці Німеччини, Берліні, пройшла Конференція, присвячена відновленню України. 10 червня президент України Володимир Зеленський затвердив склад української делегації на цю конференцію, призначивши на чолі міністра економіки Юлію Свириденко.

Берлінська конференція з реконструкції (Ukraine Recovery Conference, URC2024) стала третьою подібною конференцією з моменту початку великої війни. У липні 2022 року у Лугано (Швейцарія) були визначені ключові принципи відновлення: орієнтація на реформи, прозорість, демократичність та стійкість. Основним акцентом конференції 2023 року було залучення приватного сектору.

На Берлінській конференції були представлені і представники влади Миколаєва, зокрема міський голова Олександр Сєнкевич та голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім. Їх завдання полягало в обговоренні майбутніх дій щодо використання наданої допомоги та встановленні взаємодії з міжнародними партнерами для ефективного використання коштів на відновлення міста.

Данський уряд оголосив про надання Україні четвертого пакета допомоги, розмір якого становить близько 33,5 мільйона євро. Ці кошти будуть використані для підвищення кваліфікації мешканців Миколаєва.

Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. “Всю цю суму Данський уряд витратить на підвищення кваліфікації жителів Миколаєва у професіях, які користуються попитом на місцевому ринку праці”, — сказав Олександр Сєнкевич. Також, за словами міського голови, частина коштів буде інвестована у відновлення та ремонт міської інфраструктури для поліпшення доступу до водо- та електропостачання.

Конференція з відновлення України в Берліні має велике значення для Миколаєва з кількох поглядів. По-перше, вона дає можливість залучити великі міжнародні ресурси для відбудови міської інфраструктури, яка сильно постраждала внаслідок війни. По-друге, участь у конференції дозволяє міській владі встановити прямий контакт із міжнародними донорами та партнерами, що сприяє більш ефективному та цілеспрямованому використанню отриманих коштів. Крім того, обговорення на такому високому рівні сприяє приверненню уваги до специфічних проблем Миколаєва, що може забезпечити додаткову підтримку у вигляді технічної допомоги, експертизи та подальших інвестицій. Участь у конференції також демонструє відкритість та готовність міської влади до реформ, що відповідає принципам прозорості та демократичності, узгодженими на попередніх конференціях.

Інна Аветісян,

студентка 448 групи ЧНУ імені Петра Могили