Протягом квітня 2025 року здобувачі факультету політичних наук спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) першого бакалаврського та другого магістерського рівня вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили в контексті вивчення освітніх компонентів правового спрямування та з метою закріплення теоретичних знань, відвідали лекції українських та зарубіжних провідних науковців, управлінців, фахівців-практиків у галузі права.
Василь Костицький – доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук України, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Президент Асоціації українських правників, заслужений юрист України.
Кевін Данлеві – адвокат у фірмі LeVander, Gillen&Miller. P.A. спеціалізується на судових справах у сфері нерухомості, транзакціях та захисті прав кредиторів. Отримав ступінь доктора права в Університеті Північної Дакоти у 1984 році. Допущений до практики в судах різних рівнів, включаючи Верховний Суд США. Визнаний одним із 100 найкращих юристів Міннесоти за версією Super Lawyers.
Кен Бернхард – має значний практичний досвід представництва інтересів фізичних осіб і широкого кола компаній у судових справах, питаннях нерухомості та транзакціях. Фахівець у справах повязаних із землекористуванням, адміністративними апеляціями, засудженням, викупом майна, контрактами та розробкою нормативних актів і законодавства.
Леррі Вайзман – має понад 40 років професійного стажу. У 60-ті роки минулого століття активно захищав громадянські права і свободи на Півдні США. Мав високу честь представляти клієнта, який виступав проти війни у В’єтнамі, перед Верховним Судом США, за що отримав престижну нагороду на честь Першої Поправки до Конституції США.
Михайло Аніщенко – кандидат юридичних наук, Віце-президент Міжнародної академії соціально-правових наук та державного управління (м. Світ, Словацька республіка).
Ерін Окуно – американська науковиця, доцент школи права Стетсонського університету (м. Галфпорт, Флорида). Викладала навички правової комунікації та правових досліджень, а також екологічне право у Школі права Університету Маямі.
Анастасія Суходольська – адвокат-практик, кандидат юридичних наук, доцент кафедри господарського, повітряного та космічного права Національного авіаційного університету.
Тетяна Лисенко – кандидат юридичних наук, доцент, академік Міжнародної академії соціально-правових наук та державного управління (м. Світ, Словацька республіка).
Владислав Козій – доктор філософії, доцент наукового коледжу Меллона в університеті Карнегі-Меллона (м. Пітсбург, Пенсильваня).
Здобувачі ознайомилися із такими темами: Конституція України як суспільний договір і модель розбудови української державності. Публічне управління та політико-правові процеси в контексті Україна-США євроатлантичне співробітництво. Сучасна реформа охорони здоров’я. Підвищення кваліфікації американського юриста: освіта, стажування, кар’єра. Проблеми адаптації інклюзивного законодавства України до права Європейського Союзу. Глобалізація вищої освіти в контексті євроатлантичної інтеграції: позитивний міжнародний досвід для України.
Студенти мали можливість особисто поставити запитання.
Колектив кафедри історії щиро дякує організаторам Міжнародного науково-педагогічного стажування «Економіко-правові, управлінські та освітні вектори розбудови України в контексті євроатлантичної інтеграції» (м. Світ, Словацька Республіка) за цікаві, змістовні, наповнені новітніми правничими здобутками, зустрічі.