Новий сайт університету ×

Гостьовий цикл лекцій для сутудентів освітньої програми «Історія та громадянська освіта. Правознавство»


Протягом квітня 2025 року здобувачі факультету політичних наук спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) першого бакалаврського та другого магістерського рівня вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили в контексті вивчення освітніх компонентів правового спрямування та з метою закріплення теоретичних знань, відвідали лекції українських та зарубіжних провідних науковців, управлінців, фахівців-практиків у галузі права.

Василь Костицький – доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук України, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Президент Асоціації українських правників, заслужений юрист України.

Кевін Данлеві – адвокат у фірмі LeVander, Gillen&Miller. P.A. спеціалізується на судових справах у сфері нерухомості, транзакціях та захисті прав кредиторів. Отримав ступінь доктора права в Університеті Північної Дакоти у 1984 році. Допущений до практики в судах різних рівнів, включаючи Верховний Суд США. Визнаний одним із 100 найкращих юристів Міннесоти за версією Super Lawyers.

Кен Бернхард – має значний практичний досвід представництва інтересів фізичних осіб і широкого кола компаній у судових справах, питаннях нерухомості та транзакціях. Фахівець у справах повязаних із землекористуванням, адміністративними апеляціями, засудженням, викупом майна, контрактами та розробкою нормативних актів і законодавства.

Леррі Вайзман – має понад 40 років професійного стажу. У 60-ті роки минулого століття активно захищав громадянські права і свободи на Півдні США. Мав високу честь представляти клієнта, який виступав проти війни у В’єтнамі, перед Верховним Судом США, за що отримав престижну нагороду на честь Першої Поправки до Конституції США.

Михайло Аніщенко – кандидат юридичних наук, Віце-президент Міжнародної академії соціально-правових наук та державного управління (м. Світ, Словацька республіка).

Ерін Окуно – американська науковиця, доцент школи права Стетсонського університету (м. Галфпорт, Флорида). Викладала навички правової комунікації та правових досліджень, а також екологічне право у Школі права Університету Маямі.

Анастасія Суходольська – адвокат-практик, кандидат юридичних наук, доцент кафедри господарського, повітряного та космічного права Національного авіаційного університету.

Тетяна Лисенко – кандидат юридичних наук, доцент, академік Міжнародної академії соціально-правових наук та державного управління (м. Світ, Словацька республіка).

Владислав Козій – доктор філософії, доцент наукового коледжу Меллона в університеті Карнегі-Меллона (м. Пітсбург, Пенсильваня).

Здобувачі ознайомилися із такими темами: Конституція України як суспільний договір і модель розбудови української державності. Публічне управління та політико-правові процеси в контексті Україна-США євроатлантичне співробітництво. Сучасна реформа охорони здоров’я. Підвищення кваліфікації американського юриста: освіта, стажування, кар’єра. Проблеми адаптації інклюзивного законодавства України до права Європейського Союзу. Глобалізація вищої освіти в контексті євроатлантичної інтеграції: позитивний міжнародний досвід для України.

Студенти мали можливість особисто поставити запитання.

Колектив кафедри історії щиро дякує організаторам Міжнародного науково-педагогічного стажування «Економіко-правові, управлінські та освітні вектори розбудови України в контексті євроатлантичної інтеграції» (м. Світ, Словацька Республіка) за цікаві, змістовні, наповнені новітніми правничими здобутками, зустрічі.