Вітаємо шановні абітурієнти! Раді повідомити вам, що Кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики навчає студентів за двома освітніми програмами: «Міжнародні відносини з вивченням двох іноземних мов» (на рівні бакалавр) та «Міжнародні відносини. Переклад у міжнародних комунікаціях» (на рівні магістр).
Важливість спеціальності у наш час складно переоцінити, чому сприяють кілька факторів: молодість самої Української держави, яка має повністю забезпечити свої інтереси і їх реалізацію у майже як двох сотнях державах світу за нетривалий час свого існування. Другий фактор ще більше актуалізував необхідність у спеціалістах-міжнародниках після 2014 року – це анексія українського півострова Крим Російською Федерацією та її ж агресія на Сході України, адже це в терміновому порядку примусило посилити зусилля українських дипломатів шукати порозуміння, допомоги та підтримки у наших партнерів з-за кордону. І третій фактор – наявність вакансій на зайняття посад на сайті МЗС України (з якими більш докладно ви можете ознайомитися на сайті Міністерства).
Професорсько-викладацький склад кафедри є молодим і водночас фаховим: на кафедрі працюють 2 доктори наук (професори) та 6 кандидатів наук (доцентів). З часу створення кафедри 2003 року відбулося 15 випусків «бакалаврів» та 12 випусків «магістрів».
Великого значення набувають всі види практик, які студенти проходять протягом навчання і які їх наближують до реальної діяльності та дають можливість застосувати набуті знання. Студенти мають можливість відточити свої знання та закріпити навички під час наступних практик:
Окрім отримання потужних фахових знань і навичок студенти мають можливість від’їжджати за кордон за освітніми програмами – «Fulbright», «Erasmus+» та іншими, що дає їм можливість пізнати світ, познайомитися із західною системою освіти, щоб згодом продовжити свою освіту за магістерськими програмами за кордоном. До прикладів з останніх років: Турчинська Г. у грудні 2019 р. взяла участь у проєкті «Erasmus+» «United in Diversity» (м. Мурська-Собота, Словенія).
Крім того, студенти-міжнародники беруть участь у студентському семестровому міжнародному обміні в Поморській Академії в Слупську (Польща). Так, з жовтня 2019 р. по березень 2020 р. в Поморській Академії навчалися Каленюк О., Піскун Ю., Білявська О., Гринюк А., Шуркова О.
Студенти мають можливості поглибити знання іноземних мов, що виходять за межі підготовки «міжнародника» в ЧНУ, вони отримують стипендії для вивчення мов в інших країнах, до прикладу – пройшли стажування у Китаї через мережу Інституту Конфуція з метою вивчення китайської мови Акопов Артур та Стасів Владислав у 2020 р.
Міжнародники беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях: Гринюк А. взяла участь та виступила з доповіддю на міжнародній конференції «Ukrainian Cultural Diplomacy», організованій Фондом «Institute Of International Academic and Scentific Cooperation» (жовтень 2020 р.), Килимник Л. та Мінаков А. виступили на Транскордонному українсько-білоруському молодіжному форумі: «Європейські цінності та культурна дипломатія» (5-8 листопада 2019 р., м. Київ).
Також студенти беруть участь у всеукраїнських конкурсах студентських робіт та олімпіадах, зокрема Тамарянська Софія посіла ІІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 291 «Міжнародні відносини» у 2019-2020 р., що проходив у м. Київ. Пікалова Т. та Пелюх К. посіли перші місця під час олімпіади з міжнародних відносин серед студентів в м.Острог у квітні 2018 р.
Крім того, Кафедра підтримує зв’язки з Державним підприємством «Генеральна Дирекція з обслуговування іноземних представництв» та ГО «Центр міжнародної безпеки. Завдячуючи співпраці з ГДІП студенти мають можливість відвідати іноземні посольства на території України, поспілкуватись з його співробітниками, прослухати лекції щодо положення країни, яку представляють у світі та про особливості відносин з Україною. Також 2 липня 2021 р. між ЧНУ імені Петра Могили та ГДІП було укладено Меморандум про співпрацю (докладніше тут: https://chmnu.edu.ua/generalna-direktsiya-z-obslugovuvannya-inozemnih-predstavnitstv-pro-mogilyanskij-forum-inozemni-partneri-biznes-universiteti/).
Співпраця з ГО «Центр міжнародної безпеки» дає можливість взяти участь у спільних заходах, які організовуються Центром міжнародної безпеки спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Зокрема в рамках зазначеної співпраці на базі ЧНУ імені П.Могили 7-8 серпня 2020 р. відбулася Літня Академія НАТО «Україна НАТО: когерентне співробітництво для впевненої співпраці». Серед 35 студентів з різних міст Півдня України – 19 було наших «міжнародників».
Наші випускники обіймали або обіймають наступні посади: координатора програми НАТО з удосконалення військової освіти у Представництві НАТО в Україні (Барщевська І.), головного спеціаліста Відділу координації інструментів міжнародної торгівлі та взаємодії з іноземними представництвами Департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (2016-2019 рр.) (Жиденко Д.), координатора тренінгових програм Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку в Україні, консультанта консорціуму данських громадських організацій по створенню Україно-данського молодіжного дому в м.Києві (Перната К.), ментор бізнес-академії проєкту UNIDO/GEF «The Global Clean Technology Innovation Program for Small and Medium Enterprises in Ukraine» (Білоконь А.) й інші.
Більше інформації про склад та діяльність Кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики – на сайті ЧНУ імені П.Могили та на сторінці Кафедри у Фейсбуці.
З нами навчатися плідно, інформативно та цікаво. Чекаємо вас!
За додатковою інформацією звертайтесь до Приймальної комісії вишу: