Як протистояти коронавірусу і не тільки? Як швидко підвищити свій імунітет?


Поки вчені намагаються створити вакцину від коронавірусу, нам слід звертати увагу на підтримку свого імунітету. Адже медики вказують на те, що стійкість імунної системи відіграє одну з ключових ролей в процесі одужання та протистояння вірусам.  Якщо ви захворіли то медики не рекомендують приймати в цей час ібупрофен й інші протизапальні препарати нестероїдної дії. На думку авторитетних дослідників, ібупрофен бореться із запальними процесами, зокрема, пригнічуючи роботу імунної системи. А це просто згубно при коронавірусу.

На жаль, у багатьох з нас імунітет є далеко не найсильнішою стороною. Екологічна ситуація в мегаполісах, сидячий спосіб життя, неправильне харчування — всі ці фактори призводять до ослаблення імунітету. Та коли раніше це могло проявитися лише в частих застудах, то зараз під загрозою ваше життя. Тут зібрані для вас прості способи в стислі терміни підвищити імунітет дорослої людини.

1.Продукти харчування, які підвищують імунітет.

Незалежно від того, побоюєтесь ви безпосередньо коронавірусу, або ж просто замислюєтеся про правильне харчування, є низка продуктів, без яких вам не обійтися. Згідно з численними дослідженнями при щоденному вживанні вони можуть неабияк сприяти зміцненню імунітету.

  • Мед, який містить безліч вітамінів — А, В, С, Е, К..
  • Молочні продукти. Не варто зловживати солодкими йогуртами або молоком в чистому вигляді. Для того щоб підвищити імунітет, варто вживати кефір або ряжанку. У них містяться пробіотики, які нормалізують травлення і допомагають виводити з організму шлаки.
  • У горіхах містяться вкрай корисні жирні кислоти омега-3 і рослинний білок, який на відміну від білків в м’ясі, не призводить до утворення шлаків в організмі. Крім того, горіхи збагачені калієм, магнієм і фосфором, які дуже сприяють зміцненню імунітету.
  • Цитрусові — це джерело вітаміну С.
  • Ягоди. Чорниця, малина й інші ягоди багаті вітамінами і антиоксидантами і є просто «турбо-прискорювачами» для імунітету.

unnamed.png (512×509)

 

2.Вітаміни для імунітету.

Тож включення вищезазначених продуктів в свій щоденний раціон — вкрай розумний крок. Однак медики зазначають, що навіть правильне харчування має не миттєвий, а накопичувальний ефект. Тому ліпше поєднувати перехід на правильне харчування з прийомом вітамінів в таблетках, адже тоді ви зможете підвищити свій імунітет набагато швидше.

  • Вітамін С. Яблука і цитрусові, звичайно, допоможуть вам отримувати його природним чином, але цей ключовий для імунітету і метаболізму вітамін не завадить вживати і в пігулках.
  • Вітамін А. Він не тільки допомагає нормальному функціонуванню органів зору та серцево-судинної системи, а також є запорукою здорового імунітету. Вітамін А доступний в капсулах, наприклад, в таких, і це – бездоганне рішення для зміцнення імунітету.
  • Вітамін Е відіграє величезну роль у виробленні антитіл, важливих для опору до вірусів. Він також доступний в таблетках.
  • Вітамін D, відомий своєю роллю в зміцненні кісток, також важливий і для імунітету. Його можна приймати в капсулах. А можна і в такому вигляді.

3.Діяльність, яка підвищує імунітет.

Не слід забувати також про те, що імунітет залежить не тільки від вітамінів і мікроелементів, а й від низки інших чинників. Наприклад, стрес, тим більше хронічний, призводить до падіння імунітету. Тому приділяйте щонайменше одну годину на день особисто для себе.

Дихайте свіжим повітрям, і організм віддячить вам за це. Медики також рекомендують дотримуватися розпорядку дня — вставати і лягати в один і той же час. Фізична активність вкрай необхідна для нормальної роботи імунної системи, наголошують медики. Не обов’язково негайно починати «залипати» в тренажерному залі годинами щодень. Достатньо двох 15−20-хвилинних прогулянок щодня.

Також не завадить виробити звичку регулярно приймати контрастний душ. До того ж варто пам’ятати про необхідність пити в достатній кількості питну воду кожен день. Це може бути від 1,5 до 3 л звичайної води на день, залежно від маси вашого тіла. ІІ, звичайно ж, кидайте курити, якщо ви ще не зробили цього! Це — не тільки фактор ризику з позиції онкології і серцево-судинних захворювань, а й величезний фактор стресу, констатують медики.

Будьте здорові та щасливі!