Як протистояти коронавірусу і не тільки? Як швидко підвищити свій імунітет?

Поки вчені намагаються створити вакцину від коронавірусу, нам слід звертати увагу на підтримку свого імунітету. Адже медики вказують на те, що стійкість імунної системи відіграє одну з ключових ролей в процесі одужання та протистояння вірусам.  Якщо ви захворіли то медики не рекомендують приймати в цей час ібупрофен й інші протизапальні препарати нестероїдної дії. На думку авторитетних дослідників, ібупрофен бореться із запальними процесами, зокрема, пригнічуючи роботу імунної системи. А це просто згубно при коронавірусу.

На жаль, у багатьох з нас імунітет є далеко не найсильнішою стороною. Екологічна ситуація в мегаполісах, сидячий спосіб життя, неправильне харчування — всі ці фактори призводять до ослаблення імунітету. Та коли раніше це могло проявитися лише в частих застудах, то зараз під загрозою ваше життя. Тут зібрані для вас прості способи в стислі терміни підвищити імунітет дорослої людини.

1.Продукти харчування, які підвищують імунітет.

Незалежно від того, побоюєтесь ви безпосередньо коронавірусу, або ж просто замислюєтеся про правильне харчування, є низка продуктів, без яких вам не обійтися. Згідно з численними дослідженнями при щоденному вживанні вони можуть неабияк сприяти зміцненню імунітету.

• Мед, який містить безліч вітамінів — А, В, С, Е, К..
  • Молочні продукти. Не варто зловживати солодкими йогуртами або молоком в чистому вигляді. Для того щоб підвищити імунітет, варто вживати кефір або ряжанку. У них містяться пробіотики, які нормалізують травлення і допомагають виводити з організму шлаки.
  • У горіхах містяться вкрай корисні жирні кислоти омега-3 і рослинний білок, який на відміну від білків в м’ясі, не призводить до утворення шлаків в організмі. Крім того, горіхи збагачені калієм, магнієм і фосфором, які дуже сприяють зміцненню імунітету.
  • Цитрусові — це джерело вітаміну С.
  • Ягоди. Чорниця, малина й інші ягоди багаті вітамінами і антиоксидантами і є просто «турбо-прискорювачами» для імунітету.

unnamed.png (512×509)

2.Вітаміни для імунітету.

Тож включення вищезазначених продуктів в свій щоденний раціон — вкрай розумний крок. Однак медики зазначають, що навіть правильне харчування має не миттєвий, а накопичувальний ефект. Тому ліпше поєднувати перехід на правильне харчування з прийомом вітамінів в таблетках, адже тоді ви зможете підвищити свій імунітет набагато швидше.

• Вітамін С. Яблука і цитрусові, звичайно, допоможуть вам отримувати його природним чином, але цей ключовий для імунітету і метаболізму вітамін не завадить вживати і в пігулках.
  • Вітамін А. Він не тільки допомагає нормальному функціонуванню органів зору та серцево-судинної системи, а також є запорукою здорового імунітету. Вітамін А доступний в капсулах, наприклад, в таких, і це – бездоганне рішення для зміцнення імунітету.
  • Вітамін Е відіграє величезну роль у виробленні антитіл, важливих для опору до вірусів. Він також доступний в таблетках.
  • Вітамін D, відомий своєю роллю в зміцненні кісток, також важливий і для імунітету. Його можна приймати в капсулах. А можна і в такому вигляді.

3.Діяльність, яка підвищує імунітет.

Не слід забувати також про те, що імунітет залежить не тільки від вітамінів і мікроелементів, а й від низки інших чинників. Наприклад, стрес, тим більше хронічний, призводить до падіння імунітету. Тому приділяйте щонайменше одну годину на день особисто для себе.

Дихайте свіжим повітрям, і організм віддячить вам за це. Медики також рекомендують дотримуватися розпорядку дня — вставати і лягати в один і той же час. Фізична активність вкрай необхідна для нормальної роботи імунної системи, наголошують медики. Не обов’язково негайно починати «залипати» в тренажерному залі годинами щодень. Достатньо двох 15−20-хвилинних прогулянок щодня.

Також не завадить виробити звичку регулярно приймати контрастний душ. До того ж варто пам’ятати про необхідність пити в достатній кількості питну воду кожен день. Це може бути від 1,5 до 3 л звичайної води на день, залежно від маси вашого тіла. ІІ, звичайно ж, кидайте курити, якщо ви ще не зробили цього! Це — не тільки фактор ризику з позиції онкології і серцево-судинних захворювань, а й величезний фактор стресу, констатують медики.

Будьте здорові та щасливі!

Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …