Почався прийом заявок на перший конкурс наукових і науково-технічних проєктів Національного фонду досліджень – “Наука для безпеки людини та суспільства”.
Дедлайн подачі заявок – 15 червня 2020-го (23:59 за київським часом). Експертиза та оприлюднення результатів – до 7 серпня.
Конкурс повністю проходить онлайн. Загальний бюджет конкурсу на 2020 рік становить 100 млн грн. Максимальна сума фінансування проєктів:
Мета конкурсу – фінансування найкращих наукових проєктів, спрямованих на вирішення актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні.
Це конкурс колективних проєктів за напрямами досліджень, пов’язаних із біобезпекою, біомедициною, екологією, кібернетичною та інформаційною безпекою, із відповіддю на економічні, соціальні, гуманітарні виклики в умовах природних та техногенних надзвичайних ситуацій, а також з подоланням медико-біологічних, економічних, соціальних, психологічних, гуманітарних і культурних наслідків пандемії COVID-19.
Конкурс є колективним, тому його учасниками можуть бути наукові групи, до яких входять вчені як із однієї, так і з різних наукових установ. Один науковець може бути представленим у максимум 2-х заявках, поданих на конкурс, і бути керівником лише в одній з них. Науковий керівник та принаймні один виконавець проєкту повинні мати науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації в періодичних виданнях, що індексуються Scopus і/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.
Із докладними умовами конкурсу, вимогами до проєктів і формами документів, можна ознайомитися в офіційному оголошенні.
Після закінчення прийому заявок, комісія перевірятиме їх на відповідність критеріям. У разі відповідності передаватиме на розгляд експертів – їх буде не менш як 3 на кожен проєкт, зокрема й іноземні експерти.
Оцінювання проєкту відбуватиметься за 5-бальною шкалою за 4-ма аспектами
Оцінка за кожним аспектом визначається як середня зважена оцінка за кількома окремими критеріями. Кінцева оцінка проєкту вираховується як середнє зважене оцінок за аспектами. Для зручності отримана оцінка перетворюється в бали шляхом множення на 20. Тож максимальний бал, який може отримати проєкт, становить 100 балів.
За підсумками експертизи комісія конкурсу сформує рейтинговий список проєктів і надасть пропозиції щодо переможців та обсягу фінансування їхніх робіт. Остаточні результати затвердить наукова рада НФД, після чого їх оприлюднять на сайті Фонду.