23 липня в ЧНУ ім. Петра Могили розпочався чотириденний тренінг «Базові навички ведення медіації потерпілих та правопорушників». За підтримки Міністерства юстиції України, за підтримки ЮНІСЕФ та з ініціативи громадської організації DEJURE вже в черговий раз пройшов такий цікавий і важливий захід у сфері юриспруденції, який направлений на підготовку медіаторів – осіб, які є посередниками у примиренні учасників конфлікту. Фактично, медіація – це зустріч двох сторін будь-якого конфлікту, направлена на те, щоб вони самостійно, без суду його вирішили.
Також проект співпрацює з центром безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, який сприятиме тому, щоб послуги медіації неповнолітніх ставали безкоштовними та доступними по всій Україні. Спікерами заходу виступили представники Інституту миру та порозуміння – Роман Коваль та Павло Горбенко, які впродовж чотирьох днів ділились своїм досвідом та практичними навичками з учасниками тренінгу.
Це вже не перший захід такого типу, який проходить в ЧНУ ім. Петра Могили. Ірина Шиба, представник фундації DEJURE, розповіла детальніше про успіхи проекту: «Ми уже минулого року проводили в цьому університеті схожий захід – Круглий стіл по медіації. Десь рік тому Генеральна прокуратура співпрацювала з нами і прокуратура Миколаївської області направляла нам справи, які підходили на медіацію. Якщо сторони погоджувались, то медіатори приїжджали з Києва (тому що тут не було) і допомагали. І в чотирьох з п’яти справ сторони примирилися і неповнолітніх було звільнено від кримінальної відповідальності. Уже пройшов рік з того моменту і жодного рецидиву вони не чинили».
Проект реалізовується в чотирьох містах, серед яких Львів, Харків, Одеса та Миколаїв. Учасниками стали адвокати та фахівці центрів з надання безкоштовної юридичної допомоги, серед яких були й випускники ЧНУ ім. Петра Могили, які повернулись у рідні стіни задля підвищення професійних навичок. «Цей проект був запропонований достатній кількості людей в Миколаївській області, але відбувся досить жорсткий відбір і кращі з найкращих, які спеціалізуються в цьому напрямку, які пройшли певні завдання, присутні на цьому тренінгу. Це близько 18-19 людей, представників системи адвокатури і системи надання безкоштовної юридичної допомоги в Миколаївській області», – зазначив декан юридичного факультету ЧНУ, Дмитро Січко.
У разі успішного проходження і сертифікації учасники тренінгу зможуть отримати диплом медіатора і надавати послуги медіації у кримінальному процесі, де стороною є неповнолітні.