В ЧНУ ім. Петра Могили пройшов чотириденний тренінг у сфері юриспруденції

23 липня  в ЧНУ ім. Петра Могили розпочався чотириденний  тренінг «Базові навички ведення медіації потерпілих та правопорушників». За підтримки Міністерства юстиції України, за підтримки ЮНІСЕФ  та з ініціативи громадської організації DEJURE вже в черговий раз пройшов  такий цікавий і важливий захід у сфері юриспруденції, який направлений на підготовку медіаторів – осіб, які є посередниками у примиренні  учасників конфлікту. Фактично, медіація – це зустріч двох сторін  будь-якого конфлікту, направлена на те, щоб вони самостійно, без суду  його вирішили.

Також проект співпрацює з центром безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції, який сприятиме тому, щоб послуги медіації неповнолітніх ставали безкоштовними та доступними по всій Україні. Спікерами заходу виступили  представники Інституту миру та порозуміння – Роман Коваль та Павло Горбенко, які впродовж чотирьох днів ділились своїм досвідом та практичними навичками з учасниками тренінгу.

Це вже не перший захід такого типу, який проходить в ЧНУ ім. Петра Могили. Ірина Шиба, представник фундації DEJURE, розповіла детальніше про успіхи проекту: «Ми уже минулого року проводили в цьому університеті схожий захід – Круглий стіл по медіації. Десь рік тому Генеральна прокуратура співпрацювала з нами і прокуратура Миколаївської області направляла нам справи, які підходили на медіацію. Якщо сторони погоджувались, то медіатори приїжджали з Києва (тому що тут не було)  і допомагали. І в чотирьох з п’яти справ сторони примирилися і неповнолітніх було звільнено від кримінальної відповідальності. Уже пройшов рік з того моменту і жодного рецидиву вони не чинили».

Проект реалізовується в чотирьох містах, серед яких Львів, Харків, Одеса та Миколаїв.  Учасниками стали адвокати та фахівці центрів з надання безкоштовної юридичної допомоги, серед яких були й випускники ЧНУ ім. Петра Могили, які повернулись у рідні стіни задля підвищення професійних навичок. «Цей проект  був запропонований достатній кількості людей  в Миколаївській області, але відбувся досить жорсткий відбір  і  кращі з найкращих, які спеціалізуються в цьому напрямку, які пройшли певні завдання, присутні на цьому тренінгу. Це близько 18-19 людей, представників системи адвокатури і системи  надання безкоштовної юридичної допомоги в Миколаївській області», – зазначив декан юридичного факультету ЧНУ, Дмитро  Січко.

У разі успішного проходження   і сертифікації учасники тренінгу зможуть отримати диплом  медіатора і надавати послуги медіації у кримінальному процесі, де стороною є неповнолітні.