У ЧНУ імені Петра Могили минув семінар “Сучасні технології психологічної підтримки”


14 червня 2023 року в стінах Чорноморського національного університету імені Петра Могили проходив семінар для психологів системи освіти Миколаївщини «Сучасні технології психологічної допомоги».

Організатором заходу є Навчально-методичний кабінет соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили.

Семінар складається з трьох компонентів – майстер класів від провідних психологинь ЧНУ імені Петра Могили.

Із вітальним словом до гостей виступив перший проректор нашого університету Юрій Котляр, який також зазначив, що фах психолога набуває більшої актуальності в умовах війни.

Першою для учасників семінару провела майстер клас Лада Захарова, психолог-практик Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили, член правління Громадської організації «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом». Тематика зустрічі – «Психологічна допомога в умовах інклюзивного середовища: робота психолога з інклюзивними книжками».

Тренерка познайомила з командою ГО «Сильні разом», розказала про проєкт «Ми поруч з Вами», про соціальне видавництво «Функібатор», метою якого є підвищення якості життя людей з обмеженими можливостями.

Лада Захарова презентувала книги, що важливі для здобувачів вищої освіти фахових спеціальностей соціального профілю, реабілітації та психології, а також для майбутніх вчителів та викладачів. Книги написані шведською мовою та спеціально перекладені українською для наших маленьких читачів, адже їх можна читати разом із дітьми, працювати з ними.

Людмила Опанасенко, завідувач кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню, провела майстер клас «Коучингова технологія: особливості використання в роботі з дітьми та педагогами» (профілактика агресії та конфліктної поведінки).

Така технологія є результатом напрацювання проєкту DAAD спільно з Навчально-науковим інститутом публічного управління та адміністрування нашого університету.

Перед учасниками виступив завідувач кафедри публічного управління та адміністрування, доктор політичних наук, професор Олександр Євтушенко, який зазначив на важливості напрацювань проєкту для сучасного суспільства.

Людмила Опанасенко познайомила психологів із методом незавершених речень «Я хочу, можу, буду». Метою такої методики є формування в учасників готовність до продуктивного вирішення конфліктної ситуації.

Під час зустрічі використано три типи спеціально підготовлених карток із незакінченими реченнями «Я хочу …», «Я буду …», «Я можу …», за допомогою яких учасники могли для себе окреслити, що саме вони хочуть від конфлікту; що вони можуть зробити для того, щоб його вирішити або не допустити у подальшому; та виробити конкретний алгоритм власних дій у конфліктній ситуації для її врегулювання.

Олена Дрозд, доцент кафедри психології, кандидат педагогічних наук, член Громадської організації «Майстерня добра», провела для гостей майстер клас «Робота з ресурсністю: архетипні картки «Сотня» для етнічної казки» (досвід роботи з сім’ями військових ТрО в межах реалізації проєкту “Спокій”).

Психологиня долучила учасників до інтерактивної вправи – скласти власну етнічну казку, обравши три будь-яких картки з комплекту «Сотня», за допомогою різних технологій.

Сертифікати про участь вручили психологині Лада Захарова та Олена Дроботун.

Захід минув у теплій та плідній атмосфері.