керівник науково-дослідного інституту радіаційної та техногенно-екологічної безпеки, доктор біологічних наук, професор кафедри екології Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили
Освіта та професійний шлях
Юрій Андрійович у 1965 р. закінчив Одеський державний університет імені І.І.Мечнікова, спеціальність за дипломом – хімік-аналітик. У 1963 році зарахований на посаду радіохіміка радіологічної групи Миколаївської облсанепідемстанції, де почав працювати над кандидатською дисертацією, яку захистив у 1977 році в Інституті біофізики МОЗ СРСР (Москва) за спеціальністю «Радіобіологія» і отримав науковий ступінь кандидата біологічних наук.
У 1979 році організував і очолив госпрахункову радіологічну лабораторію при Миколаївській облСЕС, яка під науковим кураторством Інституту біофізики МОЗ СРСР почала виконувати науково-практичні роботи в районах будівництва АЕС, такі як «Радіаційна обстановка в місці будівництва Кримської АЕС», «Обґрунтування допустимих концентрацій радіонуклідів у воді, яка використовується для зрошення сільгоспугідь», «Вивчення можливих дозових навантажень на населення за рахунок рідких скидів АЕС», «Визначення радіаційного фону в районах будівництва Південноукраїнської Кримської і Балаковської АЕС» та інші. У 1992 р. ця лабораторія набула статусу державного підприємства ДП «Миколаївська науково-дослідна лабораторія з проблем радіаційної безпеки населення» (НДЛ «Ларані»), а Юрій Андрійович став її директором.
З 1999 року Юрій Андрійович почав працювати доцентом кафедри біології і анатомії Миколаївського державного педагогічного університету. У 2003 р. Томілін Ю.А. переходить на посаду доцента, а потім професора кафедри техногенної безпеки ЧНУ ім. Петра Могили. З 2014 р. є професором кафедри якості, стандартизації та техногенно-екологічної безпеки та керівником науково-дослідного інституту радіаційної та техногенно-екологічної безпеки ЧНУ імені Петра Могили.
Сьогодні Юрій Андрійович є:
Захист дисертацій
1977 р. – захист дисертації на тему: «Непрямі методи контролю вмісту радіоактивних речовин в організмі людини» на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Інституті біофізики МОЗ СРСР (Москва)
2007 р. – захист дисертації на тему: «Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи» на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України.
Основні нагороди та відзнаки
1987 р. – нагороджений Почесною грамотою МОЗ України за участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
2004 р. – нагороджений Почесною грамотою МОН України,
2007 р. – нагороджений Почесною грамотою Миколаївською облдержадміністрації,
2009 р. – нагороджений Знаком МОН України і НАН України «За наукові досягнення»,
2011 р. – призначена наукова стипендія Президента України,
2014 р. – нагороджений Почесною грамотою Південного наукового центру НАН України і МОН України
2016 р. – нагороджений Почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.
Коло наукових інтересів: радіаційна та екологічна безпека, радіоекологія
Контакти:
Електронна адреса: kafecobezpeka@ukr.net@chmnu.edu.ua
Телефон: (0512) 46-54-95
Основні публікації