Юрій Андрійович Томілін


керівник науково-дослідного інституту радіаційної та техногенно-екологічної безпеки, доктор біологічних наук, професор кафедри екології Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили

Освіта та професійний шлях

Юрій Андрійович у 1965 р. закінчив Одеський державний університет імені І.І.Мечнікова, спеціальність за дипломом – хімік-аналітик. У 1963 році зарахований на посаду радіохіміка радіологічної групи Миколаївської облсанепідемстанції, де почав працювати над кандидатською дисертацією, яку захистив у 1977 році в Інституті біофізики МОЗ СРСР (Москва) за спеціальністю «Радіобіологія» і отримав науковий ступінь кандидата біологічних наук.

У 1979 році організував і очолив госпрахункову радіологічну лабораторію при Миколаївській облСЕС, яка під науковим кураторством Інституту біофізики МОЗ СРСР почала виконувати науково-практичні роботи в районах будівництва АЕС, такі як «Радіаційна обстановка в місці будівництва Кримської АЕС», «Обґрунтування допустимих концентрацій радіонуклідів у воді, яка використовується для зрошення сільгоспугідь», «Вивчення можливих дозових навантажень на населення за рахунок рідких скидів АЕС», «Визначення радіаційного фону в районах будівництва Південноукраїнської Кримської і Балаковської АЕС» та інші. У 1992 р. ця лабораторія набула статусу державного підприємства ДП «Миколаївська науково-дослідна лабораторія з проблем радіаційної безпеки населення» (НДЛ «Ларані»), а Юрій Андрійович став її директором.

З 1999 року Юрій Андрійович почав працювати доцентом кафедри біології і анатомії Миколаївського державного педагогічного університету. У 2003 р. Томілін Ю.А. переходить на посаду доцента, а потім професора кафедри техногенної безпеки ЧНУ ім. Петра Могили. З 2014 р. є професором кафедри якості, стандартизації та техногенно-екологічної безпеки та керівником науково-дослідного інституту радіаційної та техногенно-екологічної безпеки ЧНУ імені Петра Могили.

Сьогодні Юрій Андрійович є:

  • головою наукової координаційної ради «Радіаційна безпека» Південного наукового центру НАН України і МОН України;
  • членом Міжвідомчої комісії з морських досліджень українських територіальних вод Чорного і Азовського морів при НАН України і МОН України, керівник секції «Радіаційна безпека»;
  • членом спеціалізованої вченої ради при Національному науковому центрі радіаційної медицини АМН України;
  • членом Радіобіологічного Товариства України,
  • членом міжнародного союзу радіоекологів (International Union of Radioecology).

Захист дисертацій

1977 р. – захист дисертації на тему: «Непрямі методи контролю вмісту радіоактивних речовин в організмі людини» на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Інституті біофізики МОЗ СРСР (Москва)

2007 р. – захист дисертації на тему: «Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і  контрзаходи» на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України.

Основні нагороди та відзнаки

1987 р. – нагороджений Почесною грамотою МОЗ України за участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,

2004 р. – нагороджений Почесною грамотою МОН України,

2007 р. – нагороджений Почесною грамотою Миколаївською облдержадміністрації,

2009 р. – нагороджений Знаком МОН України і НАН України «За наукові досягнення»,

2011 р. – призначена наукова стипендія Президента України,

2014 р. – нагороджений Почесною грамотою Південного наукового центру НАН України і МОН України

2016 р. – нагороджений Почесною грамотою Миколаївської облдержадміністрації.

Коло наукових інтересів: радіаційна та екологічна безпека, радіоекологія

Контакти:
Електронна адреса: kafecobezpeka@ukr.net@chmnu.edu.ua
Телефон: (0512) 46-54-95

 

Основні публікації

  1. Томілін Ю.А. Оцінка стану навколишнього середовища до пуску в експлуатацію об’єктів екологічного аудиту: Монографія. /Л.І. Григор’єва, Ю.А. Томілін – Миколаїв: ЧДУ імені Петра Могили. – 2013. –162 с .
  2. Томілін Ю.А. Управління ризиком дефляційних явищ на хвостосховищах переробних підприємств у системі їх ризик-менеджменту: Монографія.   / Л. І. Григор’єва, Ю.А. Томілін – Микола-їв: ЧДУ ім. Петра Могили. –2017. –270 с.
  3. Томілін Ю.А. Експрес прогноз дозового навантаження на населення від газоаерозольних викидів АЕС / Л.І. Григор’єва, Ю.А. Томілін Ю.А. // Ядерна фізика та енергетика – Вип. 174– 2014. – С. 73-87.
  4. Grygorieva L, Tomilin Yu. Doses from radon-222 irradiatuon for workers of the granite mining industry // Problems of radiation medicine and radiobiology – VOL. 22, 2017.
  5. Tomilin Yu., L. Grygorieva, A. Grishan RADIOACTIVE DUST WITH 106RuOVER THE SOUTHERN REGION OF UKRAINE // Nuclear Physics and Atomic Energy – 2018, Vol. 19/3

 

 

 

Події та оголошення


квітня
20
У Могилянці пройде семінар «Правовий захист від дискримінації»

20 квітня 2019 року в рамках реалізації проекту з протидії дискримінації «Миколаїв –місто рівності» відбудеться семінар «Правовий захист від дискримінації» для осіб, які зіткнулися з дискримінацією за деякою ознакою та порушенням прав людини. Протягом семінару Ви дізнаєтеся про гарантовані Конституцією …

квітня
17
У Могилянці відбудеться показ франкомовного кіно

17 квітня о 12:30 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться показ франкомовного кіно для студентів навчальних закладів в рамках відзначення Року французької мови в Україні. Захід реалізується за підтримки управління молодіжної політики спільно з Alliance Française Odessa / Альянс …

квітня
17
Засідання Економічного клубу

Студенти І-ІІ курсів продовжують досліджувати економіку крізь призму актуальних питань сучасності. Саме тому 17 квітня о 15:30 в ауд.10-306 пройде чергове дискусійне засідання Економічного Клубу! Будуть розглянуті такі теми: Дилема моделей поведінки раціонального споживача в супермаркеті та інтернет-магазині. Рівновага інформації …