За визначенням Вікіпедії, інформаційний шум – це неважлива, вторинна інформація. Простіше кажучи, це численні підписки у телеграмі, відео людей, яких ніколи не бачив,які ти переглядаєш у фейсбуці, нескінченний потік новин на різних сайтах. Тобто, це купа інформації, яка так чи інакше проходить крізь нас, в більшості своїй не корисна, але все одно така, що відбирає наш час.
Нова інформація, яку ми отримуємо, це завжди стрес для мозку. І немає значення, чи то позитивна, чи то негативна вона. Для того, щоб опрацювати інформацію: вивчити, переглянути, зіставити, а може й запам’ятати, нашому мозку потрібно напружитися. Постійне напруження мозку під час отримання нової інформації призводить до психічного виснаження.
Проаналізувавши за певними критеріями своє життя, можливо виявити чи знаходитесь ви під високим впливом інформаційного шуму, чи ні.
Ознаки перенавантаження інформацією:
– ви постійно знаходитесь онлайн і через це споживаєте дуже багато інформації;
– почали виникати труднощі з концентрацією на чомусь одному;
– ви переходите за посиланням без конкретної мети;
– є певні проблеми зі сном, буває шумить у голові;
– контент, який переглядаєте, не викликає ніяких емоцій;
– з’явилася дратівливість, часто виникає втома та апатія.
Якщо ви виявили усі чи хоча б декілька вищеперелічених ознак у себе, треба не гаючи часу усе це виправляти.
Формування нових звичок, якими ви зможете позбавити себе від інформаційного шуму, потребує часу. Але вони дуже корисні та потрібні. Тож дайте собі час на надбання цих звичок та насолоджуйтесь життям без зайвого інформаційного «спаму».