Світовий банк представив звіт з 5 пріоритетними напрямами реформи освіти в Україні та рекомендаціями щодо змін. Документ було обговорено освітніми експертами та МОН.
Напрями обирали, спираючись на комплексне дослідження України, яке проводилось впродовж останніх місяців.
Одна з рекомендацій Світового банку – поширення бачення концепції «Нової української школи» на весь сектор, особливо на систему вищої освіти. Також у звіті йдеться про те, що наразі чітке бачення поєднання вищої освіти з позитивними змінами внаслідок реформ у сфері середньої освіти відсутнє.
Фахівці Світового банку підкреслили, що Україні потрібно змінити інституційний потенціал та структури урядувань. Дані дослідження вказують на те, що автономія ЗВО має поєднуватися з підзвітністю та спроможністю повною мірою користуватись автономією.
Крім того, рекомендовано спрямувати ресурси на зміцнення ефективності та життєздатності кращих закладів та колективів. Модель державного фінансування вищої освіти потрібно надалі змінювати. Важливо запровадити додаткові стимули для закладів.
Світовий банк радить забезпечити ефективніший зворотній зв’язок між школами та ЗВО. Для вирішення цієї проблеми важливо розробити національну програму надання послуг консультацій та орієнтації вибору у майбутньому напряму навчання та вибору закладу освіти.
Міністерка освіти України Ганна Новосад зазначила, що Світовий банк та МОН мають однакове бачення проблем в сфері освіти, які потрібно вирішувати. МОН також підтвердило готовність до співпраці за Світовим банком для подальшого впровадження системної реформи освіти.