Рекомендації з освітніх реформ від Світового банку


Світовий банк представив звіт з 5 пріоритетними напрямами реформи освіти в Україні та рекомендаціями щодо змін. Документ було обговорено освітніми експертами та МОН.

Напрями обирали, спираючись на комплексне дослідження України, яке проводилось  впродовж останніх місяців.

Одна з  рекомендацій Світового банку –  поширення бачення концепції «Нової української школи» на весь сектор, особливо на систему вищої освіти. Також у звіті йдеться про  те, що наразі чітке бачення поєднання вищої освіти з позитивними змінами внаслідок реформ у сфері середньої освіти відсутнє.

Фахівці Світового банку підкреслили, що Україні потрібно змінити інституційний потенціал та структури урядувань. Дані дослідження вказують на те, що автономія  ЗВО має поєднуватися з підзвітністю та спроможністю повною мірою користуватись автономією.

Крім того, рекомендовано спрямувати ресурси на зміцнення ефективності та життєздатності кращих закладів та колективів. Модель державного фінансування вищої освіти потрібно надалі змінювати. Важливо запровадити додаткові стимули для закладів.

Світовий банк радить забезпечити ефективніший зворотній зв’язок між школами та ЗВО. Для вирішення цієї проблеми важливо розробити національну програму надання послуг консультацій та орієнтації вибору у майбутньому напряму навчання та вибору закладу освіти.

Міністерка освіти України Ганна Новосад зазначила, що Світовий банк та МОН мають однакове бачення проблем в сфері освіти, які потрібно вирішувати. МОН також підтвердило готовність до співпраці за Світовим банком для подальшого впровадження системної реформи освіти.

 

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …