Рекомендації з освітніх реформ від Світового банку


Світовий банк представив звіт з 5 пріоритетними напрямами реформи освіти в Україні та рекомендаціями щодо змін. Документ було обговорено освітніми експертами та МОН.

Напрями обирали, спираючись на комплексне дослідження України, яке проводилось  впродовж останніх місяців.

Одна з  рекомендацій Світового банку –  поширення бачення концепції «Нової української школи» на весь сектор, особливо на систему вищої освіти. Також у звіті йдеться про  те, що наразі чітке бачення поєднання вищої освіти з позитивними змінами внаслідок реформ у сфері середньої освіти відсутнє.

Фахівці Світового банку підкреслили, що Україні потрібно змінити інституційний потенціал та структури урядувань. Дані дослідження вказують на те, що автономія  ЗВО має поєднуватися з підзвітністю та спроможністю повною мірою користуватись автономією.

Крім того, рекомендовано спрямувати ресурси на зміцнення ефективності та життєздатності кращих закладів та колективів. Модель державного фінансування вищої освіти потрібно надалі змінювати. Важливо запровадити додаткові стимули для закладів.

Світовий банк радить забезпечити ефективніший зворотній зв’язок між школами та ЗВО. Для вирішення цієї проблеми важливо розробити національну програму надання послуг консультацій та орієнтації вибору у майбутньому напряму навчання та вибору закладу освіти.

Міністерка освіти України Ганна Новосад зазначила, що Світовий банк та МОН мають однакове бачення проблем в сфері освіти, які потрібно вирішувати. МОН також підтвердило готовність до співпраці за Світовим банком для подальшого впровадження системної реформи освіти.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …