Рекомендації з освітніх реформ від Світового банку


Світовий банк представив звіт з 5 пріоритетними напрямами реформи освіти в Україні та рекомендаціями щодо змін. Документ було обговорено освітніми експертами та МОН.

Напрями обирали, спираючись на комплексне дослідження України, яке проводилось  впродовж останніх місяців.

Одна з  рекомендацій Світового банку –  поширення бачення концепції «Нової української школи» на весь сектор, особливо на систему вищої освіти. Також у звіті йдеться про  те, що наразі чітке бачення поєднання вищої освіти з позитивними змінами внаслідок реформ у сфері середньої освіти відсутнє.

Фахівці Світового банку підкреслили, що Україні потрібно змінити інституційний потенціал та структури урядувань. Дані дослідження вказують на те, що автономія  ЗВО має поєднуватися з підзвітністю та спроможністю повною мірою користуватись автономією.

Крім того, рекомендовано спрямувати ресурси на зміцнення ефективності та життєздатності кращих закладів та колективів. Модель державного фінансування вищої освіти потрібно надалі змінювати. Важливо запровадити додаткові стимули для закладів.

Світовий банк радить забезпечити ефективніший зворотній зв’язок між школами та ЗВО. Для вирішення цієї проблеми важливо розробити національну програму надання послуг консультацій та орієнтації вибору у майбутньому напряму навчання та вибору закладу освіти.

Міністерка освіти України Ганна Новосад зазначила, що Світовий банк та МОН мають однакове бачення проблем в сфері освіти, які потрібно вирішувати. МОН також підтвердило готовність до співпраці за Світовим банком для подальшого впровадження системної реформи освіти.

 

Події та оголошення


березня
4
Запрошуємо на Майстер-клас з теми: ” Кар’єра судді. Професія чи покликання?”

Професія Судді — мрія багатьох студентів-правників. Якщо ти теж зацікавлений у цій посаді, то Центр правничої кар’єри Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ запрошує тебе на Майстер-клас з теми: “КАР’ЄРА СУДДІ. Професія чи покликання?” Своїм досвідом поділиться суддя Центрального районного суду …

березня
9
Стажування в рамках проєкту «Хаб медіа мобільності» у Києві

Запрошуємо студентів випускних курсів бакалаврату та магістратури шкіл журналістики з усіх регіонів України взяти участь у 15-денному стажуванні в редакціях провідних медіа в Києві. Учасники журналістської інтернатури опанують інтенсивний практичний курс з виготовлення інформаційних продуктів для конвергентних редакцій, радіо, ТБ, …

лютого
28
Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію Олександри Філоненко з циклу «Магія та література»

Шановні друзі! В рамках проекту «lectorium» Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує 28 лютого 2020 року на відкриту лекцію з циклу «Магія та література»: «Вчена магія: найважливіші магічні історії Заходу».  Наш лектор: Олександра Філоненко. Початок: о  14.00. Локація: 11-й …