Профілактична діяльність


Профілактична діяльність є невід’ємною складовою роботи практичних психологів Кабінету.

З метою профілактики негативних психосоціальних явищ фахівцями проводяться тренінги, майстер-класи, круглі столи, інтерактивні зустрічі, соціальні активності у т.ч. із запрошенням провідних фахівців соцоіномічної сфери – партнерів університету, зокрема:

  • 12.02.2024 р. – навчальний тренінг для викладачів університету «Профілактика кризових психологічних явищ у студентському середовищі» (тренер – А. Деркач);
  • 05.03.2024 р. – круглий стіл із представниками студентського самоврядування «Соціально-психологічні правила безпечної поведінки» та «Особиста гідність та громадянська позиція у протидії торгівлі людьми» (тренер – Л. Захарова);
  • 26.03.2024 р. – інформаційна сесія з регіональним координатором Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Р. Омелянчук, робота інформаційної локації «Стежка ментального здоров’я» (для усіх учасників освітнього процесу);

  • 18.04.2024 р. – інтерактивне заняття «Ментальне здоров’я молоді» з регіональним координатором Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Р. Омелянчук для студентів університету;

  • 21.04.2024 р. – тренінг-гра «Шлях до здорового використання» для студентів від студентів, присвячений профілактиці комп’ютерної залежності від Ю. Разживіної та Б.Старової (студенток 2 курсу Навчально-наукового медичного інституту);
  • 23.04.2024 р. – інформаційна сесія «Насильство – це злочин» із залученням фахівців Інтегрованого центру комплексної підтримки BRAVE&SAFE Т. Ємельянової та Ю. Смаровоз;

  • 13.05.2024 р. – інформаційна онлайн-сесія спільно з благодійним фондом «Карітас Миколаїв»на тему: «Протидія торгівлі людьми та різним формам насильства над людьми». Тренер – Л. Коник;

  • 26.06.2024 р. – тренінг «Ресурси особистості в процесі переживання стресу» із запрошенням доцента кафедри психології І. Кучманич;
  • 01.07.2024 р. – круглий стіл «Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй» у співпраці з ГО «Здорове суспільство» із запрошенням представників органів влади, громадських об’єднань;

  • 03.07.2024 р. – тренінг «Психологічний супровід осіб, які переживають тривогу» із запрошенням доцента кафедри психології І. Кучманич;
  • ресурсні заняття з профілактики професійного / емоційного вигорання (протягом року, за запитом).

                                         

 

На офіційних сторінках соціальних мереж Кабінету для співробітників та студентів університету систематично розміщується інформація щодо профілактики негативних соціальних явищ для підвищення поінформованості та формування відповідального ставлення до власного життя (наприклад: «Азартні ігри – це не лише розвага», «Інформаційний лист щодо протидії людьми», «Точки опори у воєнний час» тощо).

Важливо також зауважити той факт, що на інформаційних дошках усіх структурних підрозділів університету висвітлюється інформація про порядок реагування на випадки булінгу, дискримінації та сексуальних домагань, а також розміщується інформація про надання безкоштовної психологічної допомоги співробітниками Кабінету.

З метою зменшення ризиків потенційної торгівлі (експлуатації) людьми серед студентів, шляхом інформаційної кампанії з їхньої обізнаності у даній сфері 25 жовтня 2024 р. було проведено інформаційну сесію «Протидія торгівлі людьми та різним формам насильства над людьми».

Спікер заходу: Любов Коник, психолог БФ «Карітас Миколаїв УГКЦ».

Під час зустрічі розмова йшла загалом про торгівлю людьми та насильство як соціальні явища, про фактори, які їм сприяють (інформаційні, правові, соціальні), про елементи та форми торгівлі людьми, про ознаки сумнівних оголошень про працевлаштування, про дії у ситуації, яка є загрозливою, та ресурси, якими варто у такій ситуації скористатися.

13 листопада в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» проходить ДЕНЬ СПІЛЬНОДІЇ на тему: «Щоденники стійкості». Кожен зацікавлений може поділитись своєю історією стійкості, за посиланням та знайти додатковий ресурс на сайті програми.

У нашому університеті сьогодні проведено низку інформаційних сесій щодо долучення до заходів спільнодії. Ми точно сильніші, ніж нам здається, утім піклуватися про себе треба!

26 листопада 2024 року відбувся захід з профілактики професійного вигорання за участю співробітників ЧНУ імені Петра Могили. Говорили про фактори, що провокують вигорання і виробляли індивідуальні антидоти до них, створювали пам’ятку особистих правил піклування про себе в професійній діяльності.

30 січня 2025 року Чорноморський національний університет імені Петра  Могили відвідали представники Координаційного центру з психічного  здоровʼя Кабінету Міністрів України та регіональні координатори  Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з інших областей  України.

Гостей університету цікавило, як програма допомагає студентам і викладачам у своєму житті та навчальній діяльності. У співпраці навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили та кафедри практичної психології ЧНУ змогли показати набуття практичних навичок психологічної допомоги при вивченні курсу «Дефектологія та реабілітаційна психологія». Велика подяка студентам 265 та 266 групи за сміливість, обізнаність та бажання вчитися.

5 лютого 2025 року відбувся семінар-практикум для аспірантів Чорноморського національного університету імені Петра Могили імені Петра Могили «Навички підтримки ментального здоров’я та резильєнтності науковців».

Ведуча заходу – Лада Захарова, психологиня навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили.

Зустріч присвячена чотирьом стовпам резильєнтності, зокрема самоусвідомленню, самомотивації, самоповазі та самопідтримці.

Інтелектуальна діяльність, наукова робота вимагає багато зусиль, енергії та часу, часто викликає фізичну втому.

18 березня 2025 року провели семінар для кураторів-дорадників, викладачів та працівників ЧНУ імені Петра Могили на тему «Попередження та профілактика булінгу у ЗВО». Учасники дізнались про види, ознаки, наслідки булінгу, його учасників, а також як можна попередити цькування у ЗВО.

19 березня 2025 року студенти спеціальності «Психологія» Маргарита Сіра та Катерина Кутузакі провели тренінгове заняття на тему «Особиста гідність та громадська позиція у сфері протидії торгівлі людьми».

Учасники поглибили знання з такої, нажаль, актуальної теми: дізналися про форми експлуатації, методи впливу, поширені міфи, прочитали реальні історії потерпілих.