З понеділка зручно розпочинати нову справу, спробувати нову методику чого-небудь і подібні «початки». Тому, розповімо вам про цікаву техніку планування часу, яка смачно звучить і, можливо, для когось виявиться корисною.
Техніка Pomodoro виникла наприкінці 1980-х років, коли звичайний студент на ім’я Франческо Чирилло шукав дієві методи щодо поліпшення своєї успішності у виші. Основна його проблема полягала в нездатності планування і розподілу наявного часу, а звідси – невиконання поставлених перед ним завдань. Перепробувавши і відсіявши кілька інших методик, Франческо вдалося знайти відмінний спосіб, що дозволяє досягнути високої ефективності з меншою витратою сил. А помідор йому знадобився лише для того, щоб випробувати свою ідею на практиці, і він виявився нічим іншим, як звичайним кухонним таймером, виконаним у формі цього овоча. Звідси і пішла така незвичайна назва техніки, придуманої Франческо Чирилло.
Отже, як це працює?
Помідорна техніка планування полягає в розподілі часу на короткі відрізки: 25-хвилинні фази роботи, що чергуються фазами відпочинку. Одна робоча фаза називається «помідором», і саме їх кількістю вимірюється час, відведений на роботу. Всі помідори супроводжуються п’ятихвилинним відпочинком, і тільки кожен четвертий – двадцятихвилинним. Ділити «помідор» не можна, тобто під час відведених 25 хвилин ви повністю занурені в роботу і ні на що не відволікаєтеся.
Отож, створимо коротку інструкцію помідорного тайм-менеджменту:
Під час перерви ви вільні робити все, що вам заманеться: перекусити, перевірити пошту, зробити дзвінок, розім’ятися та інше. Головне, строго вкластися у відведений час і не витрачати його на роботу. Особливу увагу слід звернути на те, що така техніка не терпить відволікань під час 25-и хвилин, що виділені на роботу. Тобто, якщо вас відволікають (терміновий дзвінок або інше), то ви маєте два шляхи:
Відволікання небажані ще й тому, що вони викликають різкий спад продуктивності. Ви, напевно, помічали: коли працюєте над якимось завданням, спочатку необхідно кілька хвилин, щоб «втягнутися» і після цього робота йде швидше. А коли вас відволікають, особливо на піку продуктивності, то відбувається її різкий спад, і після цього необхідно набагато більше часу, щоб знову увійти у робочу колію.
У чому користь помідорного планування?