Понад 1,3 млрд людей розмовляють китайською, що робить цю мову незаперечним лідером. Однак англійська має набагато більше значення у світі. 196 країн світу офіційно визнали англійську другою мовою. Це мова дипломатії, бізнесу, науки та інших важливих сфер. Сьогодні 1,5 млрд людей вже знають англійську і приблизно 1 млрд починають вчити. Чи будете ви одним з них?
Причин для вивчення англійської багато – професійні перспективи, подорожі, література в оригіналі, але не менше і причин, аби відтягувати удосконалення мови. Можливо, хтось скаже, що це вже не актуально, але для когось тема вивчення мови все-таки залишається болючою. Ось деякі поради, аби виправити це.
Якщо вивчати самотужки не виходить і завжди хочеться відкласти вивчення до наступного понеділка/місяця/року, то тут насправді лінь бере гору. Найкраще записатися в групу з вивчення англійської мови. По-перше, робота в невеликих групах допомагає краще засвоювати матеріал. Також можна вчитися на помилках одногрупників або попросити поради. Можна займатися разом у колі друзів, але в такому разі варто робити все без пропусків, адже якщо один з вас вирішить прогуляти заняття, а інший погодиться – то може не так сильно і хотілось?
Не обов’язково ставати філологом, аби вивчати англійську. Зараз майже всі спеціальності передбачають вивчення цієї мови. Тому, обираючи навчання, варто переглядати плани роботи з конкретної спеціальності і дивитися чи достатньо там вивчення англійської. Якщо ні – всі інші пункти цього списку допоможуть.
Якщо дивитися фільм англійською або слухати музику – це допомагає запам’ятовувати на слух. Але також не варто забувати про книжки. Читання – процес, який ви можете налаштувати під себе. Не зрозумів – перечитав. Щось забув – повернувся назад. Такий спосіб допоможе розвинути розуміння тексту. Корисна порада: не варто перекладати кожне незрозуміле слово. Іноді інтуїтивно можна зрозуміти, що означають незнайомі «закарлючки» і тоді процес розуміння пришвидшиться. І ще один плюс на користь цього пункту – почитати в оригіналі класичні твори літератури. Чим не добре?
Ютуб – мережа, де можна знайти блогерів, які записують відео англійською. Блогери допоможуть зрозуміти просту розмовну мову. Функція субтитрів полегшить сприйняття малозрозумілих слів, а якщо обрати тему до душі – то це буде одним задоволенням. Якщо це ще складно, то можна знайти уроки з англійської мови на Ютуб, починаючи з найпростішого рівня.
І не забудьте про головне – мотивацію. Погодьтеся, якщо через кілька місяців вам потрібно буде їхати в іншу країну, то ви будете більше вмотивовані до вивчення мови, ніж якщо ви вчите її і навіть не плануєте використовувати її в майбутньому. Тож визначіться зі своєю і вперед! Успіхів!