Викладач Могилянки – це не лише людина, яка володіє знаннями та здібностями у навчанні студентів. Більшість з них мають цікаве позауніверситетське життя, про яке ви, можливо, ще не здогадувались. Що ж, саме час дізнатись.
Книга – це джерело знань. З цим твердженням складно посперечатись. А завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Юрій Котляр ще й всіляко підтверджує цей вислів. Його колекція книжок налічує кілька тисяч фактичних та електронних примірників. З чого все починалось, читайте в нашому інтерв’ю.
Я з дитинства любив книги. Дуже рано, в чотири роки, навчився читати і з того часу книги стали найголовнішими в моєму житті. Пам’ятаю походи в дитячу бібліотеку в той щасливий час (5-6 років), коли, переступаючи її поріг, відчуваєш не лише аромат книг, а й можливість доторкнутися до чогось нового, незвіданого.
Збирати книги почав ще з дитинства, а потім це стало певним сенсом життя. Більшість книг, які є в моїй бібліотеці (а це декілька тисяч примірників) можна умовно поділити на ряд груп, серед яких найголовніше місце займають історичні, довідникові видання, релігієзнавчі і, звичайно, художні – від класики до фантастики. Зараз, головним чином, перейшов на збір електронних книг, що налічують понад 25 тисяч найменувань. З жалем розумію, що за це життя прочитати їх усі не вистачить часу.
Читати книги – це корисно і необхідно. На мою думку, вони навчають та допомагають відійти від не завжди позитивного повсякдення. Для мене серед книг важливе місце займають твори з альтернативної історії, які, на щастя, не описують існуючої реальності. Серед улюблених – твори з історії, альтернативної історії та фантастики. З-поміж письменників найбільше подобається творчість Олеся Бердника, Говарда Лавкрафта, Глена Кука.
Люблю книги, адже це єдині друзі, які ніколи не зрадять. Можна сказати, що книги набагато кращі за людей: вони завжди знаходяться на своєму місці та мають необхідну інформацію. Книга – це, напевно, найкращий винахід людства за всю його історію. І, можливо, це єдиний винахід, який заслуговує повної поваги.
Подобається ходити пішки. Зранку йду на роботу ( від «Магеллана» (Соляні) до ЧНУ імені Петра Могили), а ввечері таким же маршрутом повертаюсь. Загалом виходить понад 12 км в день. Вранці прогулянка налаштовує на роботу, з’являються нові думки, а ввечері – дає змогу відпочити від робочого дня. Також, звичайно, люблю подорожувати історичними місцями.
Не люблю готувати страви і не готую їх ніколи. Але улюблена – смажена картопля.
Був спокійним, урівноваженим, дуже дисциплінованим і старанним студентом.
Дисциплінованість.
Порядність, обов’язковість.
Серед фантастичних – «Сталкер» А. Тарковського, серед фентезійних – недавній серіал «Ігри престолів», серед історичних – «Гладіатор» Р. Скотта.
«Парк Перемоги».
Австралію.
Письменником.