Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та відпочинок. Юрій Котляр


Викладач Могилянки – це не лише людина, яка володіє знаннями та  здібностями у навчанні студентів. Більшість з них мають цікаве позауніверситетське життя, про яке ви, можливо, ще не здогадувались.  Що ж, саме час дізнатись.

Книга – це джерело знань. З цим твердженням складно посперечатись. А завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Юрій Котляр ще й всіляко підтверджує цей вислів. Його колекція книжок налічує кілька тисяч фактичних та електронних примірників. З чого все починалось,  читайте в нашому інтерв’ю.

Юрій Котляр

 1. З чого почалось ваше захоплення цією діяльністю? Чому ви обрали саме це заняття?

Я з дитинства любив книги. Дуже рано, в чотири роки, навчився читати і з того часу книги стали найголовнішими в моєму житті. Пам’ятаю походи в дитячу бібліотеку в той щасливий час (5-6 років), коли, переступаючи її поріг, відчуваєш не лише аромат книг, а й можливість доторкнутися до чогось нового, незвіданого.

 1. Як виглядає ваше хобі / заняття зараз?

Збирати книги почав ще з дитинства, а потім це стало певним сенсом життя. Більшість книг, які є в моїй бібліотеці (а це декілька тисяч примірників) можна умовно поділити на ряд груп, серед яких найголовніше місце займають історичні, довідникові видання, релігієзнавчі і, звичайно, художні – від класики до фантастики. Зараз, головним чином, перейшов на збір електронних книг, що налічують понад 25 тисяч найменувань. З жалем розумію, що за це життя прочитати їх усі не вистачить часу.

 1. Чим саме вам подобається це заняття? Що корисного приносить у ваше життя?

Читати книги – це корисно і необхідно. На мою думку, вони навчають та допомагають відійти від не завжди позитивного повсякдення. Для мене серед книг важливе місце займають твори з альтернативної історії, які, на щастя, не описують існуючої реальності. Серед улюблених – твори з історії, альтернативної історії та фантастики. З-поміж письменників найбільше подобається творчість Олеся Бердника, Говарда Лавкрафта, Глена Кука.

Люблю книги, адже  це єдині друзі, які ніколи не зрадять. Можна сказати, що книги набагато кращі за людей: вони завжди знаходяться на своєму місці та мають необхідну інформацію. Книга – це, напевно, найкращий винахід людства за всю його історію. І, можливо, це єдиний винахід, який заслуговує повної поваги.

 1. Найкращий спосіб відволіктися від роботи і відпочити (окрім хобі)?

Подобається ходити пішки. Зранку йду на роботу ( від «Магеллана» (Соляні) до ЧНУ імені Петра Могили), а ввечері таким же маршрутом повертаюсь. Загалом виходить понад 12 км в день. Вранці прогулянка налаштовує на роботу, з’являються нові думки, а ввечері – дає змогу відпочити від робочого дня. Також, звичайно, люблю подорожувати історичними місцями.

Бліц – опитування

 1. Яка ваша улюблена страва? Що полюбляєте готувати?

Не люблю готувати страви і не готую їх ніколи. Але улюблена – смажена картопля.

 1. Яким ви були у роки навчання в університеті?

Був спокійним, урівноваженим, дуже дисциплінованим і старанним студентом.

 1. Яка головна риса вашого характеру?

Дисциплінованість.

 1. Які риси характеру ви цінуєте в людях найбільше?

Порядність, обов’язковість.

 1. Ваш улюблений кінофільм?

Серед фантастичних – «Сталкер» А. Тарковського, серед фентезійних – недавній серіал «Ігри престолів», серед історичних – «Гладіатор» Р. Скотта.

 1. Улюблене місце/заклад відпочинку в Миколаєві?

«Парк Перемоги».

 1. Яку країну хотіли б відвідати?

Австралію.

 1. Якби не стали викладачем, ким були б?

Письменником.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …