Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та відпочинок. Юрій Котляр


Викладач Могилянки – це не лише людина, яка володіє знаннями та  здібностями у навчанні студентів. Більшість з них мають цікаве позауніверситетське життя, про яке ви, можливо, ще не здогадувались.  Що ж, саме час дізнатись.

Книга – це джерело знань. З цим твердженням складно посперечатись. А завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Юрій Котляр ще й всіляко підтверджує цей вислів. Його колекція книжок налічує кілька тисяч фактичних та електронних примірників. З чого все починалось,  читайте в нашому інтерв’ю.

Юрій Котляр

 1. З чого почалось ваше захоплення цією діяльністю? Чому ви обрали саме це заняття?

Я з дитинства любив книги. Дуже рано, в чотири роки, навчився читати і з того часу книги стали найголовнішими в моєму житті. Пам’ятаю походи в дитячу бібліотеку в той щасливий час (5-6 років), коли, переступаючи її поріг, відчуваєш не лише аромат книг, а й можливість доторкнутися до чогось нового, незвіданого.

 1. Як виглядає ваше хобі / заняття зараз?

Збирати книги почав ще з дитинства, а потім це стало певним сенсом життя. Більшість книг, які є в моїй бібліотеці (а це декілька тисяч примірників) можна умовно поділити на ряд груп, серед яких найголовніше місце займають історичні, довідникові видання, релігієзнавчі і, звичайно, художні – від класики до фантастики. Зараз, головним чином, перейшов на збір електронних книг, що налічують понад 25 тисяч найменувань. З жалем розумію, що за це життя прочитати їх усі не вистачить часу.

 1. Чим саме вам подобається це заняття? Що корисного приносить у ваше життя?

Читати книги – це корисно і необхідно. На мою думку, вони навчають та допомагають відійти від не завжди позитивного повсякдення. Для мене серед книг важливе місце займають твори з альтернативної історії, які, на щастя, не описують існуючої реальності. Серед улюблених – твори з історії, альтернативної історії та фантастики. З-поміж письменників найбільше подобається творчість Олеся Бердника, Говарда Лавкрафта, Глена Кука.

Люблю книги, адже  це єдині друзі, які ніколи не зрадять. Можна сказати, що книги набагато кращі за людей: вони завжди знаходяться на своєму місці та мають необхідну інформацію. Книга – це, напевно, найкращий винахід людства за всю його історію. І, можливо, це єдиний винахід, який заслуговує повної поваги.

 1. Найкращий спосіб відволіктися від роботи і відпочити (окрім хобі)?

Подобається ходити пішки. Зранку йду на роботу ( від «Магеллана» (Соляні) до ЧНУ імені Петра Могили), а ввечері таким же маршрутом повертаюсь. Загалом виходить понад 12 км в день. Вранці прогулянка налаштовує на роботу, з’являються нові думки, а ввечері – дає змогу відпочити від робочого дня. Також, звичайно, люблю подорожувати історичними місцями.

Бліц – опитування

 1. Яка ваша улюблена страва? Що полюбляєте готувати?

Не люблю готувати страви і не готую їх ніколи. Але улюблена – смажена картопля.

 1. Яким ви були у роки навчання в університеті?

Був спокійним, урівноваженим, дуже дисциплінованим і старанним студентом.

 1. Яка головна риса вашого характеру?

Дисциплінованість.

 1. Які риси характеру ви цінуєте в людях найбільше?

Порядність, обов’язковість.

 1. Ваш улюблений кінофільм?

Серед фантастичних – «Сталкер» А. Тарковського, серед фентезійних – недавній серіал «Ігри престолів», серед історичних – «Гладіатор» Р. Скотта.

 1. Улюблене місце/заклад відпочинку в Миколаєві?

«Парк Перемоги».

 1. Яку країну хотіли б відвідати?

Австралію.

 1. Якби не стали викладачем, ким були б?

Письменником.

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …