Викладач Могилянки – це не лише людина, яка володіє знаннями та здібностями у навчанні студентів.
Більшість з них мають активне позауніверситетське життя, про яке ви, можливо, ще не здогадувались. Що ж, саме час дізнатись.
Як отримати натхнення та насолодитися красою Миколаєва? Прокинутися о 5 ранку і зайнятися бігом – саме таке вважає і робить Алла Коваль, кандидат юридичних наук, доцент, заступник завідувача кафедри конституційного та адміністративного права і процесу юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили. В інтерв’ю Пані Алла розповідає про переваги ранкового бігу.
Я займалася бігом ще в школі, коли готувалася до вступу в міліцейський навчальний заклад. А коли вступила, у нас були заняття фізкультури, але все це було за навчальною програмою. Коли вже почала працювати в університеті, то зрозуміла, що все ж таки фізичні навантаження є необхідними і обрала для себе ранковий біг.
Інтелектуальна праця виснажує не менше ніж фізична і треба відволікатись. У наукових медичних виданнях зазначають, що діяльність повинна бути збалансованою. Якщо ви людина інтелектуальної праці і здебільшого сидите за комп’ютером, то необхідно більше часу проводити активно, на свіжому повітрі. І чисте повітря – це одна із причин, чому я обрала для себе біг саме в ранковий час. Також вранці небагато людей на вулицях, красива природа: яскраві барви, легкий вітерець, гарно співають пташки, прохолодна вода у річках. Тому ранковий біг – це справжнє задоволення. Також для мене це поштовх і до наукової роботи, і до спілкування з людьми, адже організм настільки насичується киснем, що це сприяє створенню доброго, позитивного настрою.
Я прокидаюсь десь о 5 чи о 6 ранку. В цей час дуже тихо, мало людей. Оскільки живу в центрі міста, то спочатку біжу історичною частиною. Потім мій маршрут пролягає через Бульвар адмірала Макарова, а далі через парки на пляж «Стрілка». Мию руки у чистій річковій воді (якщо тепла пору року) і повертаюся назад. Під час бігу насолоджуюсь красою природи.
Я себе спіймала на думці, що в нас немає часу милуватися нашим містом, а воно дуже красиве! За роботою ми просто не встигаємо це помічати. І от якраз вранці, коли ще нічого не відволікає, найкращий час для цього. Завжди захоплююсь старовинними будинками та пам’ятниками, які бачу під час бігу. Загалом цей вид активності дуже корисний як для інтелектуальної діяльності, так і взагалі для натхнення, я від цього отримую задоволення.
По-перше, я себе краще почуваю, тому що легені насичуються киснем, а очі наповнюються красою. Через це потім і краще працюю. Наприклад, я пишу статті і працюю над докторською дисертацією, і деколи після пробіжки мені приходять думки та ідеї, і я одразу їх записую. Це те, що стосується науки. Ну а по-друге, я намагаюся бути (і думаю, що я є) позитивною людиною. І в житті намагаюся не просто нікому з оточуючих не зіпсувати настрій, а може в більшості випадків його покращити. Ділюся позитивом з оточуючими.
Увечері, коли місто вже заповнене і бігати не зовсім зручно, я ще займаюся пілатесом. Для цього ходжу в фітнес-клуб і це також для мене спосіб відпочити. Він схожий на йогу: там багато вправ для здоров’я загалом та спини зокрема. Ще один спосіб відволіктися – люблю готувати. Люблю експерименти із кухнями різних країн світу.
Готувати полюбляю. Складно обрати, яка страва улюблена. Звичайно, класичний український борщ. Із грузинської кухні – суп харчо, з угорської– бограч, різні види риби.
Відмінницею. Читала, вчилася, готувалася до занять майже до ранку, завжди хвилювалася щодо гарних оцінок. З часом почала ставитися до цього спокійніше.
Я завжди намагаюся знайти консенсус, уникнути конфліктів. Цілеспрямована, позитивна, добра.
Порядність, відповідальність і людяність.
Люблю історичні драми і трилери.
Наші парки: Парк перемоги, парк в Соляних. Там я дійсно отримую задоволення і відпочинок. Також люблю театри.
Японію, країну 22-го століття.
Працювала б в практичних підрозділах по лінії юриспруденції. Хотіла би бути суддею.