2 грудня 2019 року у приміщені Вченої Ради ЧНУ імені Петра Могили відбулася науково-практична конференція «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?». Захід пройшов у рамках Всеукраїнської щорічної науково-методичної конференції «Могилянські читання – 2019» та відповідно до проєкту програми Еразмус+ Жан Моне Модуль 610664-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» в Інституті державного управління.
Мета заходу: поширення знань про інституційно-правову систему, особливості управління, прийняття рішень та політику ЄС серед студентів, науковців, державних службовців, соціальних працівників та учнів шкіл.
Вступне слово взяла голова організаційного комітету науково-практичної конференції, доктор наук з державного управління, професор, заступник директора Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Світлана Сорока. У своїй промові вона зазначила важливість Лісабонського договору для функціонування ЄС, країн-членів ЄС та розвитку інституційних питань загалом для існування Євроспільноти.
Побажаннями плідної наукової роботи та звершень відкрив конференцію доктор наук з державного управління, професор кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця.
Важливість конференції та питань, що на ній розглядають, зазначили й гості заходу: заступник директора департаменту – начальник управління зовнішніх відносин, зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Зульфія Капуста та директор департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради Дмитро Лазарєв, який, до речі, є випускником Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили.
Долучився до привітань та побажань учасникам конференції й директор Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Володимир Ємельянов. Михайло Багмет, який є директором Інформаційного центру Європейського Союзу ЧНУ імені Петра Могили та професором кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, поділився спогадами про заснування, розвиток та перешкоди, що мав Інформаційний центр ЄС Могилянки на початку свого існування.
Участь у конференції взяли державні службовці і представники органів місцевого самоврядування, науковці, соціальні працівники міста Миколаєва та області, професорсько-викладацький склад різних університетів, аспіранти, магістранти спеціальностей «публічне управління» та «соціальна робота» ЧНУ імені Петра Могили, представники громадських організацій.
Доповіді представлені відповідно до таких напрямів:
Виступи куруються за чотирма секціями:
Жан Моне Модуль «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» був обраний для співфінансування ЄС в межах програми Erasmus+ і високо оцінений Європейською Комісією (отримав 95 балів із 100). Реалізація проєкту проходить з 2019 по 2022 рік, завдяки якому відбувається залучення державних службовців, соціальних працівників, студентів, магістрантів та науковців до наукових досліджень з питань управління та реалізації політики ЄС управління в Європейському Союзі.
Конференцію проводять до 17 години 2 грудня, регламент заходу розрахований на короткі виступи учасників (до 10 хвилин), їх обговорення (до 5 хвилин) та підбиття підсумків конференції наприкінці. Доповіді учасників представлені у збірці тез науково-практичної конференції «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?». З цими матеріалами та про проєкт можна ознайомитися на офіційному сайті проекту.