Науково-практична конференція «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?»


2 грудня 2019 року у приміщені Вченої Ради ЧНУ імені Петра Могили відбулася науково-практична конференція «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?». Захід пройшов у рамках Всеукраїнської щорічної науково-методичної конференції «Могилянські читання – 2019» та відповідно до проєкту програми Еразмус+ Жан Моне Модуль 610664-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» в Інституті державного управління.

 

Мета заходу: поширення знань про інституційно-правову систему, особливості управління, прийняття рішень та політику ЄС серед студентів, науковців, державних службовців, соціальних працівників та учнів шкіл.

Вступне слово взяла голова організаційного комітету науково-практичної конференції, доктор наук з державного управління, професор, заступник директора Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Світлана Сорока. У своїй промові вона зазначила важливість Лісабонського договору для функціонування ЄС, країн-членів ЄС та розвитку інституційних питань загалом для існування Євроспільноти.

 

Побажаннями плідної наукової роботи та звершень відкрив конференцію доктор наук з державного управління, професор кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця.

 

Важливість конференції та питань, що на ній розглядають, зазначили й гості заходу: заступник директора департаменту – начальник управління зовнішніх відносин, зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Зульфія Капуста та директор департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради Дмитро Лазарєв, який, до речі, є випускником Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили.

 

Долучився до привітань та побажань учасникам конференції й директор Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Володимир Ємельянов. Михайло Багмет, який є директором Інформаційного центру Європейського Союзу ЧНУ імені Петра Могили та професором кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, поділився спогадами про заснування, розвиток та перешкоди, що мав Інформаційний центр ЄС Могилянки на початку свого існування.

Участь у конференції взяли державні службовці і представники органів місцевого самоврядування, науковці, соціальні працівники міста Миколаєва та області, професорсько-викладацький склад різних університетів, аспіранти, магістранти спеціальностей «публічне управління» та «соціальна робота» ЧНУ імені Петра Могили, представники громадських організацій.

Доповіді представлені відповідно до таких напрямів:

  • історія прийняття Лісабонської угоди;
  • Лісабонська угода як основа для реформування системи управління ЄС та її ефективність;
  • роль Лісабонської угоди в правовому та інституційному розвитку ЄС;
  • досвід Європейського Союзу для реформування публічного управління в Україні;
  • розвиток соціальних стандартів та захисту прав людини Європейського Союзу: досвід для України.

Виступи куруються за чотирма секціями:

  • Секція: Лісабонська угода як основа для реформування системи управління ЄС та її ефективність. Модератор: Світлана Сорока, доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили.
  • Секція: Політичні аспекти європейської інтеграції після прийняття Лісабонського договору. Модератор: Юліана Палагнюк, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили.
  • Секція: Досвід Європейського Союзу для реформування публічного управління в Україні. Модератор: Володимир Ємельянов, доктор наук з державного управління, професор, директор Інституту державного управління, ЧНУ імені Петра Могили.
  • Секція: Розвиток соціальних стандартів та захисту прав людини Європейського Союзу: досвід для України. Модератор: Дмитро Сай, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили.

 

Жан Моне Модуль «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» був обраний для співфінансування ЄС в межах програми Erasmus+ і високо оцінений Європейською Комісією (отримав 95 балів із 100). Реалізація проєкту проходить з 2019 по 2022 рік, завдяки якому відбувається залучення державних службовців, соціальних працівників, студентів, магістрантів та науковців до наукових досліджень з питань управління та реалізації політики ЄС управління в Європейському Союзі.

Конференцію проводять до 17 години 2 грудня, регламент заходу розрахований на короткі виступи учасників (до 10 хвилин), їх обговорення (до 5 хвилин) та підбиття підсумків конференції наприкінці. Доповіді учасників представлені у збірці тез науково-практичної конференції «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?». З цими матеріалами та про проєкт можна ознайомитися на офіційному сайті проекту.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …