Найбезпечніші месенджери: які обрати?


Робота з дому – тепер це не просто модний тренд, а життєва необхідність. Головною проблемою всіх месенджерів є їхня безпека. А ви впевнені у вашому сервіс для віддаленої роботи? Деякі месенджери можуть бути небезпечними у тому сенсі, що їх легко зламати та прочитати переписку чи щось змінити. Якщо ви зберігаєте важливу роботу, проєкти або якісь звіти у вашому месенджері, то маєте бути в ньому впевнені. Нижче наведено список п’яти найкращих сервісів з позиції їх захищеності на думку фахівців з безпеки даних.

1. Signal.org – лідер з найбезпечніших месенджерів. Він є продуктом маленького американського стартапу Open Whisper Systems. Чати в цьому месенджері зашифровані за замовчуванням, і навіть творці програми не можуть дізнатися, про що ви спілкуєтеся, коли і з ким. Проте в Signal ви навряд чи знайдете багатьох ваших родичів і друзів. Аж надто специфічний цей гіківський месенджер.

2. Jitsi.org – сервіс для відеоконференцій, який працює з браузера. До відеодзвінка може підключитися необмежена кількість учасників. Також Jitsi зберігає історію дзвінків. Така собі заміна відомому, проте не настільки безпечному, Skype. Інтерфейс підтримує різні мови.

3. zoom.us – сервіс для відеоконференцій, який ви встановлюєте як програму на комп’ютер чи додаток на телефон. У безкоштовній версії можна запросити до 50 учасників, обмеження на один дзвінок – 40 хвилин. Zoom відмінно підходить для індивідуальних і групових занять, студенти можуть заходити як з комп’ютера, так і з планшету чи з телефону. До відеоконференції може підключитися будь-хто, хто має посилання, або ідентифікатор конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити повторюване посилання, тобто для постійного уроку в певний час можна зробити одне й те саме посилання для входу.

4. Mega.nz – файлообмінник, який дозволяє зберігати до 50 Гб інформації для безкоштовних акаунтів. Користувачі можуть передавати одне одному файли у зашифрованому вигляді, при цьому всі дані зберігаються в «хмарі». Програма має зручний багатомовний інтерфейс, вона багатофункціональна, шифрує весь контент вашого браузера. Безпечний MEGA-чат дозволяє користувачеві спілкуватися за допомогою голосового і відеозв’язку з іншим контактом і створювати текстові чати одночасно з декількома людьми. Під час розмови ви можете надсилати файли зі сховища іншим учасникам групового чату.

5. Clickup.com – зручний сервіс для роботи в команді, управління проєктами, постановки цілей та підвищення продуктивності. Підтримує інтеграцію з більш ніж тисячею сторонніми сервісами та додатками. Дозволяє призначати відповідальних за завдання, працювати з повторюваними завданнями, обмінюватися коментарями між членами команди і так далі. Вартість – від $ 5 в місяць за користувача, є обмежена безкоштовна версія. Інтерфейс англомовний. Цим інструментом користуються такі компанії, як Google, Airbnb, Uber, Netflix та Nike.